Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

NORMANSKÉ OSTROVY

NORMANSKÉ OSTROVY - GB758-19, Velká Británie

Vložit do schránky

Podrobnosti zájezdu

Termín zájezdu: 7.6. - 12.6.2019
Délka: 6 dní (Pátek - Středa)
Doprava: Autobus
Odjezdová místa: Brno, Chrudim, Česká Třebová, Havířov, Holice, Hradec Králové, Hranice, Lanškroun,... další
Strava: Snídaně
Typ zájezdu: Poznávací
Původní cena: 13 290 Kč

Konečná cena za osobu od: Spočítat cenu pro skupinu 12 227

Teď zaplatíte jen zálohu a zbytek doplatíte později 1 500

Objednat a zaplatit online

nebo

Objednat nezávazně

226 000 622

Konečná cena za osobu od: 12 227 13 290 Kč

Popis zájezdu

Oficiální popis pořadatele zájezdu

Číslo termínu: 170 304 613

 • Anotace

  Zajímavý zájezd na Normanské ostrovy (Channel Islands), ukryté v průlivu mez Francií a Anglií. Ostrůvky, kde život plyne vlastním tempem a středověké kamenné hrady se snoubí s divokou přírodou a nádhernými plážemi. Poznáme Jersey, největší z Normanských ostrovů, ostrov s britským šarmem a normanskou originalitou, setkáme se tu se středozemními květinami jako jsou mimózy, kamélie, vinná réva, palmy a v jeho severní části nás ohromí vysoké falézy a divoké pobřeží. Druhým z ostrovů bude Guernsey, tak podobný kouzelné oblasti Cotswolds v Anglii, domky z červené a modré žuly, hrad Cornet, ve vyhnanství zde žil se svou rodinou Victor Hugo, který zde napsal taková díla jako Bídníci či Dělníci moře. Ostrov byl inspirací také pro malíře Augusta Renoira, který zdejší krásy přenesl na plátno.

 • Program zájezdu

  1. den zájezdu
  V odpoledních hodinách odjezd z ČR (cca 15:00 hod. překročení hranic ČR).
  2. den zájezdu
  Ráno příjezd do oblasti francouzské Normandie, do korzárského města ST. MALO. Nalodění na trajekt, plavba cca hodinu na největší normanský OSTROV JERSEY. Ubytování a první seznámení s hlavním městem ST. HELIER, město nás uchvátí svou anglickou kamenností s množstvím kostelů a obchůdků, přístavem, ostrovní pevností a širokými zátokami. Vše o historii země a tradicích obyvatel, až po současnost Normanských ostrovů, se dozvíme v místním muzeu Jersey Museum and Art Gallery. Procházka po náměstí Liberation Square, které lemuje řada historických budov. Na skalnatém ostrůvku, nedaleko hlavního města v zátoce St. Aubin´s navštívíme středověký hrad Elizabeth Castle. Za své sídlo si jej zvolil guvernér Jersey sir Walter Raleigh, jenž pevnost pojmenoval po královně Alžbětě I., a během občanské války tady našel útočiště i král Karel II. Tato pevnost je za přílivu úplně obklopená vodou a za odlivu k ní dojdeme suchou nohou, přestože leží několik set metrů od pobřeží. Na prohlídku hradu se vydáme pěšky či obojživelným vozidlem po mořském dně.
  3. den zájezdu
  Celodenní výlet po ostrově Jersey se zastávkami na zajímavých místech. Navštívíme jednu z nejoblíbenějších atrakcí Normanských ostrovů, hrad ze 13. století MONT ORGUEIL, jenž je skutečným skvostem celé Velké Británie a patří k nejzachovalejším a nejfotografovanějším atraktivitám ostrova, stejně jako krásné výhledy na pobřeží Normandie a záliv Grouville, které se nám nabízejí při pohledu z hradu. Okruh ostrovem nás mj. povede dále maják Corbiére, jehož světlo je viditelné do vzdálenosti 29 km od pobřeží. Pojmenování této oblasti La Corbiére je zaznamenáno už roku 1309 a znamená „místo havranů“. Mezi námořníky měla tato část ostrova děsivou pověst, neboť tu ztroskotalo množství lodí, Gréve de Lecq, Le Mourier Valley, St. Catherine´s Bay, Gorey Harbour aj. Návrat do ST. HELIER, města s viktoriánským koloritem, historická i moderní architektura, jachetní přístav, ale i příležitost k levnému a bezstarostnému nakupování.
  4. den zájezdu
  Fakultativní výlet na nedaleký OSTROV GUERNSEY, kde se snoubí přírodní krásy s evropskými vlivy. Vylodění v ST. PETER PORT, hlavním městě druhého největšího normanského ostrova a jednoho z nejkrásnějších přístavních měst Evropy, procházka, historické budovy, dlážděné uličky a malebný přístav. Nad městem dominuje více jak 800 let starý kamenný hrad Cornet, který několikrát zachránil ostrov před útoky Francouzů (dnes sídlo muzea). Milovníci romantiky by si neměli nechat ujít zahrady Candie Gardens, jedinečné kouzlo a oáza klidu. Zajímavostí jsou vyhřívané skleníky z 18. století, které jsou považovány za jedny z nejstarších vůbec. Navštívíme dům Hauteville, kde žil ve vyhnanství se svou rodinou Victor Hugo, který zde napsal taková díla jako Bídníci či Dělníci moře. Zamiloval si tyto ostrovy a dnes ho zde připomíná Boucherův pomník v místním parku. K večeru návrat lodí na ostrov Jersey.
  5. den zájezdu
  Dokončení prohlídky ostrova Jersey - 30. června 1940 Jersey obsadila německá armáda a okupace trvala až do 9. května 1945. Množství objektů z tohoto období tu bylo zachováno. K těm nejznámějším patří Jersey War Tunnels, (Jerseyské válečné tunely), ležící nad Svatopeterským údolím s několika středověkými mlýny. V obrovském komplexu dosahujícím hloubky až 33 metrů, který vznikl vysekáním 14 tis. tun horniny, se návštěvníci mohou projít mezi zbytky příkopů, nemocnice, přístřešků pro vojáky i střílnami. V tunelu s označením Ho8 našlo své místo i muzeum, zaměřené na život na Jersey během druhé světové války. Při prohlídce tohoto místa naši pozornost přitáhne i bílo-černě natřená věž Tour de Vinde z počátku 19. století, která od roku 1915 slouží jako maják, problikávající každých 12 sekund. Zátoka St. Brelade, navštívíme půvabné zahrady Shell Gardens, zastavíme u skleněného kostela Glass Church. Odpoledne nalodění na trajekt, návrat na pevninu a odjezd do ČR.
  6. den zájezdu
  Předpokládaný návrat v poledních hodinách.

 • Cena zahrnuje

  • vstupné, fakult. služby, výlet 4. den a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
 • Cena nezahrnuje

  • 1lůžk. pokoj 3190 Kč (povinné při nedoobsazení)
  • výlet na ostrov Guernsey 1790 Kč
 • Nástupní místa

  07.06. - 12.06. Odjezd A, B, L + Plzeň

 • Ubytování

  • dopravu lux. klim. busem
  • trajekt na ostrov Jersey a zpět
  • dopravu po ostrově Jersey 3. den
  • 3x ubytování v hotelu - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
  • 3x snídani
  • průvodce
 • Podnadpis

  JERSEY A GUERNSEY

 • Podnadpis2

  OSTROVY KONTRASTŮ A PŘEKVAPENÍ

 • Typ ubytování (např. Hotel ***, Stan ...)

  hotel

 • Ikony pro web

  tip

Tento zájezd je garantován Faktorem 100.

S Invia máte 100% jistotu, že v případě neuskutečnění zájezdu obdržíte zpět své peníze v plné výši. Nemusíte se tak bát jakýchkoliv potíží a na svou dovolenou vždy odletíte. Podrobné podmínky Faktor 100

Pořádající CK: REDOK TRAVEL s.r.o., IČ: 25258281

Garance nejnižší ceny

Nakoupíte u nás za stejné ceny jako v cestovní kanceláři, včetně všech slev.

Zobrazit více Zobrazit méně

Oblast a mapa

Nezávazné objednání zájezdu

Shrnutí objednávky (Položky označené (*) jsou povinné)

Nevíte si s něčím rady?
Chcete objednat po telefonu?

Volejte zdarma Po-Ne 7-22 hod. 800 999 800

NORMANSKÉ OSTROVY - GB758-19, NORMANSKÉ OSTROVY, Velká Británie

Číslo termínu: 170 304 613
Termín zájezdu: 7.6. - 12.6.2019 (6 dní)
Doprava: Autobus
Strava Snídaně
Celková cena za osobu od: 12 227 za 1 500 Kč s chytrou zálohou

Kalkulace ceny zájezdu

Dospělý Cena Celkem
12 227 × = 0
Příplatky Cena Celkem
3 190 × = 0
500 × = 0
Ostrava, více
Hranice,
Havířov,
Zábřeh na Moravě  méně
250 × = 0
Olomouc
150 × = 0
Česká Třebová, více
Ústí nad Orlicí  méně
Pojištění Cena Celkem
599 Kč / osoba × = 0
(Pojistné podmínky)
450 Kč / osoba × = 0
(Pojistné podmínky)
Pojištění je možné sjednat pouze současně s nákupem zájezdu.

Celková cena zájezdu Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. 0

Uplatnit dárkový certifikát

V případě zájmu budu chtít platit

Je potřeba zaplatit celou částku hned po rezervaci do několika hodin

0

Je potřeba zaplatit zálohu 0 Kč do několika hodin po rezervaci a zbytek doplatit nejpozději do 08.05.2019

0

Je potřeba zaplatit zálohu 1500 Kč do několika hodin po rezervaci. Zájezd pak uhradíte dvěma splátkami.

1500
osoba

Kontakty na objednatele

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622