Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Vaše nabídka zájezdů od agentury INVIA.CZ

Hotel Vivamare (ex. Alkaios)

Řecko, Lesbos, Molyvos

Vybavení hotelu:
 • Klimatizace
 • Vnější bazén
 • Vnitřní bazén
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma
 • Dětské hřiště, Dětský bazén
 • Klidná lokalita
 • Fitness
 • Bar
Umístění hotelu:
 • 0 m Vzdálenost od pláže
 • 1,5 km Vzdálenost od centra města
 • Teplota vzduchu 31 °C
 • Teplota moře 23 °C
 • Doba letu z Prahy: %1 h 02:30 Doba letu z Prahy

Recenze hotelu Vivamare (ex. Alkaios) - Lesbos, Řecko

Tento hotel je 64. nejlépe hodnoceným hotelem z celkového počtu 217 v Lesbos.

Celkové hodnocení hotelu

Nejvyšší hodnocení hotelu

9,4

Hotel Alkaios je velmi hezký hotel, moderní, prostorný, s převážně nizozemskou a britskou klientelou nabízející skvělé místo pro odpočinek. Pokud ale jedete relaxovat, rovnou doporučuji zvolit... Zobrazit celou recenzi

Michaela Brodecká, 07.09.2012

Nejužitečnější hodnocení hotelu

9,2

Velice vydařená dovolená, velice pěkný hotel odpovídající našemu výběru v klidné lokalitě, vynikající kuchyně, velice vstřícný a přátelský personál. Velmi dobré služby delegátky paní Rose Janouškové. Zobrazit celou recenzi

Luboš J., 21.07.2014

Všechny recenze hotelu

Byli jste na dovolené v tomto hotelu? Napište svou recenzi

Celkem: 6

 • 6 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Anonym, 27.04.2016, Datum pobytu: 15.9. - 25.9.2015
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,6

 • 6,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Jan, 14.10.2014, Datum pobytu: 5.8. - 15.8.2014
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,4 Skvělá, pohodová dovolená.

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá, pohodová dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje byly sice menší, ale jelikož k moři nejedete kvůli ubytování, velikost je dostačující. A pokud se Vám poštěstí ubytování v pokoji s výhledem na moře, veškeré nedostatky přehlédnete.

Strava
Polopenze na jedničku. Výběr jídel (snídaně i večeře) byl dobrý a vše bylo vždy chutné a čerstvé.

Služby hotelu
Hotel má k dispozici malé fitness a spa. Bohužel jsem neměla čas je vyzkoušet.

Pláž
Pláž přímo u hotelu, což bylo důvodem, proč jsme si tento zájezd koupili. Nicméně se domnívám, že právě pláž trochu úroveň hotelu podráží. Rozhodně by se mělo zainvestovat do nových lehátek. Pláž a moře jinak čisté. Pro potápění jen tak u břehu akorát (vyskytují se zde převážně ryby a rybičky, mušlí poskrovnu). Pozor na ježovky! Boty do vody nutností.

Věra B., 01.10.2014, Datum pobytu: 5.9. - 16.9.2014
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 8,6 Dovolená strávená v tomto hotelu byla velice příjemná. Určitě bychom ji doporučili.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená strávená v tomto hotelu byla velice příjemná. Určitě bychom ji doporučili. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v jednolůžkovém pokoji s koupelnou a WC, vše obložené leštěným mramorem. Působilo to na nás jako luxusní ubytování. V pokoji byla klimatizace v ceně bez příplatku, televize, připojení na WIFI taktéž zdarma.

Strava
Jelikož jsme měli polopenzi, tak nehodnotíme obědy. Ale snídaně a večeře byly formou švédského stolu. Výběr možná mohl být o něco bohatší, ale z podávaných pokrmů si určitě každý mohl vybrat dle své chuti. Každý den bylo ke snídani i k večeři skoro stejné jídlo jen s minimální obměnou. Nicméně všechna jídla byla chutná a určitě si každý vybral a pochutnal.

Služby hotelu
Služby hotelu velice dobré. Běžný úklid se prováděl denně. Výměna osušek a ručníků cca 1 za 4 dny. Nebyl ale problém na požádání uklizečky s výměnou vyjímečně i častěji. Personál při podávání snídaní a večeře byl příjemný a ochotný, taktéž i na recepci. Do Molyvosu jezdil 3x denně hotelový "autobus" (9 místný transit), zcela zdarma. Bazény hotelu, včetně jejich okolí byly každodenně udržovány v čistotě. Z našeho pokoje byl velice hezký výhled na moře. Stejně tak i z terasy hotelu, kde byla i restaurace. Z terasy byl také velice hezký pohled k hotelovým bazénům.

Pláž
Pláž je bezprostředně blízko hotelu. Stačí jen sejít pozvolným přístupem přímo na hotelovou pláž nebo sejít od bazénů pod schůdkách. Pláž není zase až tak dlouhá (cca 60-80 m), ale je vybavena slunečníky a lehátky, které jsou k dispozici hotelovým hostům bezplatně. Pláž je udržovaná v čistotě. Tráva nebo chaluhy, které moře vyplaví na břeh jsou hrabány a odváženy mimo pláž. Náš pobyt v hotelu byl v I. polovině září, proto bylo na pláži dost málo lidí. Jelikož jsme měli vypůjčené auto, navštívili jsme ještě další 5 pláží, kde jsme se koupali a tam byla návštěvnost stejná. A to byly pláže mnohem větší. V sezoně je tam asi mnohem více lidí.

Jaroslav Rezek, 29.09.2014, Datum pobytu: 5.9. - 16.9.2014
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Zcela nerozumím recenzi na tento hotel od paní Markéty H. ze 17.9.2014, proto reaguji. A jen předesílám, že nejsem nijak s hotelem...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Zcela nerozumím recenzi na tento hotel od paní Markéty H. ze 17.9.2014, proto reaguji. A jen předesílám, že nejsem nijak s hotelem zájmově propojen a jsem náročnější klient. Naštěstí je velmi negativní recenze od paní M.H. v roce 2014 jen ojedinělá ( v roce 2013 měl hotel špatné recenze, ale personál se vyměnil a hodně se tam letos změnilo). Byli jsme tam v letos červenci, a to by se tam musela stát do září nějaká nepochopitelná hrůza. Tento hotel si nezaslouží až tak negativní recenzi. Zcela souhlasím s recenzi Luboše J. který tam byl shodou okolností ve stejném termínu. Zde musím ještě uvést velmi příjemnou delegátku paní Rose Janouškovou. Pěkná dovolená, budeme s manželkou vzpomínat. Ja sas, Vivamare! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkné ubytování s výhledem na moře, krásné a čisté bazény.

Já jsem člověk, který chce všechno vyzkoušet a posilovna ve wellness centru by potřebovala trochu modernizovat.

Zde bych mohl také přiložit několik fotek z ubytování (stravování, okolí aj.), jsou to až na výjimky moc příjemné fotky.

Strava
Byla to naše 18. návštěva Řecka a vždy na jiném ostrově. Můžu tedy posoudit za ty roky stravu. V hotelu VIVAMARE byla vynikající, bufetová, všeho hodně, prostě "žranice". Mám moc rád např. musaku a tam byly tak skvělá jídla, že se na jídelníčku stala musaka pro mě skoro okrajovou záležitostí. Např. vynikající saláty, skvělé polévky, hovězí, skopové, ještě teď se mi sbíhají sliny. V hotelovém baru u bazénu byli příjemné ceny - žádné předražené, jak bychom očekávali (např. výborné frappé na 2 Euro).

Služby hotelu
Všichni zaměstnanci byli velmi příjemní a ochotní. Můžu jen namátkově jmenovat: Stefannos v recepci, Nikos a Tomy v restauraci atd. Omlouvám se všem, které jsem nejmenoval. Zajímavé bylo i setkání s majitelem hotelu (říkal jsme mu v legraci "Big boss"), s jeho manželkou a dětmi. Příjemní lidé. Vím, že v Řecku jsou milí lidé (to je jeden z důvodů, proč do Řecka pořád a rádi jezdíme) a všichni zaměstnanci v tomto hotelu mě to jen potvrdili. A jen drobná příhoda, která svědčí o přístupu k hostům: Hotelový bus vozí hosty do centra krásného městečka Mythimna. Jednou se tento bus porouchal (banální závada - "odešla" baterie) a Tomy hned ochotně rozvezl hosty vozem big bosse.

Pláž
Jediné slabší místo hotelu, ale byli jsme dopředu CK upozorněni (a uvádí to i v katalogu), že pláž je sice hned u hotelu, ale jedná se o neorganizovanou pláž. Zde by to chtělo trochu tuto pláž vylepšit, prostě zorganizovat. Zde bych mohl psát o jiných krásných plážích ostrova Lesbos (a že jich má dost!) či krásách ostrova vůbec. My jsme si s manželkou půjčili motorku a v průběhu pobytu jsme po přírodních i stavebních krásách projeli skoro 600 km. Nádhera, doporučuji.

Dušan E., 18.09.2014, Datum pobytu: 4.7. - 15.7.2014
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

Celkem: 1,4 Hotel by ušmudlaný a neudržovaný, práce personálu byla velmi laxní a neochotná, stejně tak hrozné bylo chování manažera hotelu.

 • 1,5 Ubytování
 • 2 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Hotel by ušmudlaný a neudržovaný, práce personálu byla velmi laxní a neochotná, stejně tak hrozné bylo chování manažera hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl zatuchlý, vlhký, na terase byly nánosy špíny. V pokoji nebyla ani šatní skříň. Po otevření skříňky s ledničkou se ukázal zvlhlý odlupující se nábytek a plíseň, koupelna byla špinavá, zrcadlo bylo vlhkostí zcela zničené, že se v něm člověk téměř neviděl.

Strava
Strava celkem ucházející - v ubytovacím zařízení jsme měli 1 bufetovou večeři.

Služby hotelu
Hotel byl prezentován jako luxusní zařízení, avšak skutečnost neodpovídá popisu - dalo by se říci pár slov o zašlé kráse. Po příjezdu jsme přišli do honosné recepce, kde si člověk po prvním posazení začal všímat drobných či větších poškození nábytku či špíny na sedačkách, kobercích, atd. Snad jen venkovní bazény byly vcelku slušné.

Pláž
O pláži se snad nedá v tomto případě vůbec hovořit.

Markéta H., 17.09.2014, Datum pobytu: 26.8. - 5.9.2014
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (2)

9 fotografií

Celkem: 8,4

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 9 Cena

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Theodor P., 08.09.2014, Datum pobytu: 26.8. - 5.9.2014
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,6 Krásná dovolená, projeli jsme celý Lesbos, moře teplé, většina plážích velmi pěkných, některé i liduprázdné, skvělé termály

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená, projeli jsme celý Lesbos, moře teplé, většina plážích velmi pěkných, některé i liduprázdné, skvělé termály Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj pěkný, čisto,koupelna pěkná, úklid skvělý, ale výhled na parkoviště

Strava
výborná, vše formou bufetu, každý si najde, co mu chutná, personál vstřícný

Služby hotelu
chybí internet, zcela nefunkční, v posilovně zastaralé vybavení, nepoužitelné

hotel by mohl nabízet i dopravu na pláže do Eftalou, nejen do Molyvosu

Pláž
pláž kamenitá, při pobřeží tráva, lehátka stará, potrhaná...na pěkné pláže je třeba jezdit

Anonym, 08.08.2014, Datum pobytu: 25.7. - 5.8.2014
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (5) Ne (0)

Celkem: 9,2 Velice vydařená dovolená, velice pěkný hotel odpovídající našemu výběru v klidné lokalitě, vynikající kuchyně, velice vstřícný a...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velice vydařená dovolená, velice pěkný hotel odpovídající našemu výběru v klidné lokalitě, vynikající kuchyně, velice vstřícný a přátelský personál. Velmi dobré služby delegátky paní Rose Janouškové. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Po úvodním přidělení pokoje v přízemí v úrovni parkoviště a po zdvořilé žádosti o změnu nám personál vyšel vstříc a dostali jsme pokoj s výhledem na moře v prvním patře - vynikající. Hotel po změně majitele je stále vylepšován - elektronické zámky, tlumiče na dveřích, atd.

Zůstávají drobné nedokonalosti uváděné v předchozích recenzích na internetu - slabší odhlučnění dveří, nicméně neměli jsme s tím problém.

Strava
Vynikající kvalita stravy (v našem případě polopenze) v hotelu formou bufetů, vynikající kvalita stravy celkově.

Služby hotelu
Velice přátelský a vstřícný personál rychle reagující na různé žádosti nebo prosby. Hotel má k dispozici dva velké bazény s křišťálově čistou vodou, snadným vstupem i pro děti a s polohovatelnými lehátky, přírodními slunečníky a malými stolky.

V těsné blízkosti bazénů je bar, obsluha pravidelně a nevtíravě obchází hosty u bazénů a v případě přání donese jak nápoje tak nabízené občerstvení (saláty, sendviče, atd.) i přímo k bazénu. Ceny jsou velmi rozumné.

Pláž
Přímo u hotelu je malá neorganizovaná pláž, jsou k dispozici lehátka a přírodní slunečníky, vstup do vody možný po krátké betonové desce. Pozor!!! Pro vstup do vody je lépe použít obuv nebo v případě šnorchlování ploutve - ježovky.

Nedaleko od hotelu (v dosahu chůze) jsou další neorganizované pláže - i tam jsou ježovky.

Luboš J., 21.07.2014, Datum pobytu: 4.7. - 15.7.2014
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (11) Ne (0)

Celkem: 10

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Tomáš Kocner, 26.09.2013, Datum pobytu: 16.8. - 27.8.2013
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 1,6

 • 2 Ubytování
 • 2 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Zdeněk S., 21.09.2013, Datum pobytu: 6.9. - 17.9.2013
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 8,2

 • 9,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 5 Okolí
 • 9 Cena

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Tomáš, 20.06.2013, Datum pobytu: 4.6. - 14.6.2013
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Jaroslava M., 15.04.2013, Datum pobytu: 17.9. - 27.9.2012
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Jana Zasadilová, 23.10.2012, Datum pobytu: 16.7. - 26.7.2012
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6 Dovolená zde se nám líbila. Hodně klidné prostředí. Ale pokud chcete lepší pláže je nutné si za nimi dojet.

 • 8 Ubytování
 • 4 Strava
 • 4 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená zde se nám líbila. Hodně klidné prostředí. Ale pokud chcete lepší pláže je nutné si za nimi dojet. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Příjemný klidný hotel, super relaxace.

Strava
Každý den hodně podobné. Snídaně každý den stejná (vejce, sunka, sýr), ale také ovoce, zelenina jogurty. Každý si asi vybere. Obědy a večeře neurazí ale ani nijak nenadchnou, každý den hodně podobné.

Služby hotelu
Super, na co si jen vzpomenete to máte. Výborný je wellness areal za 5 euro na 3 hodiny. Hotelový taxi do Molivosu 4x denně.

Pláž
Malá soukromá pláž s pískem u hotelu. Moře kamenité, takže občas ježek. Boty se vyplatí. Na plavání super, ale na žádné blnutí to není. Lepší dojet busem do Anaxosu nebo Petry, tam jsou dlouhé, poloprázné a písčité pláže.

Michal Kohout, 01.10.2012, Datum pobytu: 17.9. - 27.9.2012
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 7,2 pohodová dovolená

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 1 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
pohodová dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
náš pokoj byl menší, přistýlka byla řešena vtěsnanou postelí k letišti, ale na přespání stačí

Strava
my jsme byli velice spokojení, jen by mohlo být více ovoce

Služby hotelu
vnitřní a venkovní bazény s vířivkami za poplatek - je potřeba si rezervovat, sauna, parní sauna a posilovna my měli na 3 hodiny vše jen pro sebe takže super :-))

Pláž
to jediné mě zklamalo :-( . ck na pláž upozorňovala, takže jsme s tím počítali, jezdili jsme na jiné pláže.

pláž v Molyvosu byla nejblíž a dobrá s nááádherným výhledem na městečko s hradem - doporučuji

Petra Hobzová, 10.09.2012, Datum pobytu: 27.8. - 6.9.2012
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (6) Ne (0)

Celkem: 9,4 Hotel Alkaios je velmi hezký hotel, moderní, prostorný, s převážně nizozemskou a britskou klientelou nabízející skvělé místo pro...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel Alkaios je velmi hezký hotel, moderní, prostorný, s převážně nizozemskou a britskou klientelou nabízející skvělé místo pro odpočinek. Pokud ale jedete relaxovat, rovnou doporučuji zvolit termín mimo sezónu. Nevýhodou sezóny je totiž, že někteří lidé nechápou význam SPA a z lázní, které jsou prvoplánově určené k relaxaci, se stává další vodní atrakce pro děti a neodpočinete si. Osobně bych hotel zavedla jako kategorii "bez dětí" nebo dítě za plnou cenu, aby si zachoval svůj klidný lázeňský styl. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel nabízí ubytování v jednoduše a vkusně zařízeném pokoji. Vše je nové, moderní, čisté. Každý pokoj má posezení na balkóně. V našem turnusu byly některé ženy rozhozeny absencí fénu na pokoji, ten je ale k zapůjčení na recepci.

Strava
Strava formou all inclusive. Jídlo opravdu výborné a všeho dostatek. Snídaně klasicky kontinentální, obědy a večeře velmi chutné se spoustou příloh, jak saláty, tak zelenina, výborné úpravy masa, převážně řecké a turecké.

Přes den nápoje v baru u bazénu, v noci uvnitř hotelu.

Služby hotelu
V prvé řadě velmi sympatický personál, který utváří příjemnou atmosféru hotelu. Snad jako jediní z celého turnusu (čímž je mi velmi stydno za účastníky z Prahy) jsme všechen personál zdravili s úsměvem a řecky, takže se s námi rádi dávali do řeči. Když jsme se náhodou potkali v městečku cestou z pláže, pán z jídelny nás sám od sebe vzal autem do hotelu. Být milý k Řekům se vám prostě vyplatí :-)

Výborné jsou hotelové lázně. Za 5 E na osobu se můžete masírovat ve vířivých bazénech, plavat v protiproudu nebo v bazénu s mořskou vodou, využít saunu, infrasaunu, malé fitnescentrum.

V celém areálu hotelu je wifi připojení.

Z hotelu funguje svoz klientů do městečka Molyvos vzdálené cca 20 min. pěší chůze a 5 min. minibusem.

Na pokojích úklid denně.

Pláž
Přímo u hotelu je vstup do moře po betonových panelech. Nutno podotknout, že přímo u hotelu je pláž přírodní a tím myslí opravdu přírodní. Je zde dost ježků, takže vstup do moře nutný po panelech a při plavání být opatrný. Přestože není pláž u hotelu úplně ideál dá se chodit na pláže v těsné blízkosti hotelu, kde najdete pláže jak oblázkové, tak i písčité. V moři v okolí hotelu můžete pozorovat bohatý mořský život - rybičky, chobotnice, hvězdice...

Michaela Brodecká, 07.09.2012, Datum pobytu: 27.8. - 6.9.2012
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (6) Ne (0)

Celkem: 9,2 Krásná dovolená. Samozřejmě, že pro nás byla krásná hlavně díky lidem, se kterými jsme ji prožili, ale hezké prostředí hotelu s naprosto...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená. Samozřejmě, že pro nás byla krásná hlavně díky lidem, se kterými jsme ji prožili, ale hezké prostředí hotelu s naprosto dostačujícím vybavením a službami nám to jen zpříjemňovali. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje byly hezké, středně velké, čisté (každý den uklizeno) a celkem nově a moderně zařízené. Každý pokoj měl svůj balkón (jen některé s výhledem na moře). Může se stát, že dostanete pokoj, který je od druhého pokoje oddělen pouze zamčenými dveřmi, což není zrovna moc příjemné, ale po domluvě s personálem není problém pokoj vyměnit.

Strava
Strava byla velmi dobrá a rozmanitá, velký výběr masa, příloh, zeleniny i dezertů, z ovoce byl jen meloun a pomeranče. Některé řecké chutě jsou zvláštní a nemusí chutnat každému, ale vždy se dá vybrat velmi dobré jídlo. Během dne je na pool baru k dispozici popcorn a výborná zmrzlina zdarma (velmi milé překvapení). Snídat, obědvat i večeřet lze buď vevnitř nebo na terase.

Služby hotelu
Naprosto dostačující, nic nám nechybělo, naopak nás i některé služby mile překvapili. Personál byl velmi milý, ochotný a vždy se snažil vyjít vstříc. Musíte jen počítat s tím, že Řekové mají na všechno spoustu času a tak musíte být vytrvalí a neodbytní, pak docílíte bez problémů všeho o co žádáte.

Pláž
Pláž nebyla příliš organizovaná, ale přesto vyhovující. Vstup do moře byl kamenitý, ale byl usnadněn menším molem. Moře bylo krásně čisté k tomu jsme neměli výhrady, trochu studenější, ale dá se to zvládnout. Doporučili bychom boty do vody, nejen kvůli kamínkům, ale hlavně kvůli mořským ježkům, kterým se tato oblast asi velmi zamlouvá. Díky tomu, že je voda v moři průzračně čistá je velmi dobře vidět na dno a ježkům se lze snadno vyhnout.

Anonym, 28.08.2012, Datum pobytu: 16.8. - 27.8.2012
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8,6

 • 10 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Michaela Danielová, 27.08.2012, Datum pobytu: 14.6. - 25.6.2012
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: Až po zaplacení zájezdu jsem si přečetli děsivé recenze na internetu a nakonec jsme rádi, že se tak stalo, protože samozřejmě po jejich...

Úvodní shrnutí
Až po zaplacení zájezdu jsem si přečetli děsivé recenze na internetu a nakonec jsme rádi, že se tak stalo, protože samozřejmě po jejich přečtení bychom hotel neobjednali.

Dovolená byla naprosto úžasná a až na drobné detaily, bez chybičky. Předem musím upozronit, že jsme dovolenou abslvovali se třemi dětmi vě věku od dvou do šesti let.

Celkově jsme byli moc spokojeni, jak s ubytováním a se službami hotelu, tak s delegátem, který byl na hotelu téměř každý den, tak s krásným a klidným prostředím ostrova... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme dva pokoje naproti sobě. V pokoji s výhledem na parkoviště před hotelem byla přistýlka a tak tam bylo méně místa. V pokoji s výhledem na moře byly zamčené dveře do druhého pokoje, takže byl slyšet hluk z vedlejší místnosti, takže nás pochopitelně mrzelo, že nemáme pokoje vedle sebe. Nicméně oba dva pokoje byly hezké, čisté a dostatečně prostorné pro strávení dovolené. Hluk z parkoviště a ani z vedlejšího pokoje nebyl nijak výrazný na to, aby nám dovolenou zkazil.

Na pokojích je lednička a televize s DVD přehrávačem. Koupelna byla dostatečně prostrná

Strava
Strava byla výborná. K dostatečně pestrému salátovému baru a několika druhům příloh (rýže. brambory, hranolky, americké brambory, těstoviny), které byly po celou dobu stejné, byly každý den k obědu i večeři nabízeny 4 různé druhy pokrmů z masa včetně ryb nebo králíka... Trochu nás zklamaly dezerty a z ovoce byly k dispozicic jen pomeranče.

Snídaně byly také od každého něco.

Služby hotelu
Úklid pokojů probíhal každý den, včetně svátků a neděle. Výměna ručníků a povlečení byla za dobu pobytu myslím dvakrát.

V jídelně bylo vše včetně nápojů samoobslužné.

V hotelu jsou tři dětské bazénky se dvěma dětskými koutky a dvěma nafukovacími hrady. Jeden přímo u dětských bazénů, takže děti mají prostor se vyřádit.

Dostatečný počet lehátek u bazenů, neměli jsme dojem, že by probíhal boj o lehátka, nebo místo v jídelně, jako při našich předchozích dovolených.

V hotelu po dobu našeho pobytu nebyly žádné animační programy.

Pláž
Jak je napsáno v katalogu, hotelová pláž není nijak organizována. Pláž je maličká a sem tam se válí odpadky.

Vstup do moře není ideální, je po třech panelech a dále pak kameny a místy řasy, sem tam nějaký ježek, ale ani děti neměly se vstupem do moře problém, ale za to moře je tu krásně čisté. Pláže v okolí směrem na Eftalou (první je cca 300 metrů pod hotelem) a především za Eftalou jsou naprosto dokonalé, kamenitý vstup, průzračné moře a minimum lidí. Další krásná pláž je v městečku Petra, do kterého jezdí za minimální poplatek pravidelně autobus. Tato pláž s hrubším pískem se spoustou barů a taveren, kde jsou pro zákazníky těchto podniků slunečníky a lehátka zdarma, není přecpaná turisty a moře zde je opět průzračně čisté...

Celkový dojem
Hotel Alkaios a především ostrov Lesbos jako takový můžeme jedině doporučit. Z dovolené jsme se vrátili nadšení...

Jitka Kovaříková, 06.07.2012, Datum pobytu: 25.6. - 5.7.2012
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (6) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 8,4

 • 9,4 Ubytování
 • 5,6 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Jiří S., 20.12.2011, Datum pobytu: 19.8. - 30.8.2011
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: Dle recenzí jsem měl velké obavy o strávení hezké dovolené. Jsem rád, že dovolená dopadla výborně. Poznal jsem ostrov, Řeckou kulturu,...

Úvodní shrnutí
Dle recenzí jsem měl velké obavy o strávení hezké dovolené. Jsem rád, že dovolená dopadla výborně. Poznal jsem ostrov, Řeckou kulturu, krásnou různorodou přírodu,pohodové lidi a ještě pohodovější dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je pěkný, čisté pokoje, opravdu vynikající strava (svačiny slabé), nabídka bazénů a SPA velmi dobrá, personál příjemný, výborné klidné místo. Jak píšu pohodová dovolená, krásný ostrov a pěkné památky. Doporučuji, nemyslet si, že hotel mě zabaví a půjčit si auto nebo pěší poznání okolí. Jakou si dovolenou uděláte taková bude.

Strava
Strava je opravdu vynikající co se týče řecké nabídky a poskytovaných služeb. Jen svačiny jsou slabé ale vůbec to nevadí. Pití je jen základní ale postačující.

Služby hotelu
Bez problémů a když nějaké nastanou není problém vyřešit s personálem. Líná huba holé neštěstí na Řecko to platí obzvlášť.

Pláž
Pláž tu bohužel opravdu není ale na druhou stranu hotel je u moře a to je jeho velká výhoda. Pro děti to opravdu není ale hotel se to snaží kompenzovat jinak (nafukovací hrad, houpačky, prolézačky, bazény). U moře je pouze vstup do vody a oblázky. Lehátek u moře i u bazénů dostatek.

Celkový dojem
Celkový dojem je dobrý. Pohodová dovolená. Bohužel se na ostrov i hotel už nevrátím ale jen z jediného důvodu a ten je poznání nových míst. Doporučuji jen cestovatelům, který hledají koupání,pěkné ubytování, poznání a turistiku. Nedoporučuji cestovatelům, který čekají, že je hotel je bude bavit a řešit za ně volný čas.

Petr Kraus, 25.09.2011, Datum pobytu: 30.8. - 9.9.2011
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (7) Ne (0)

Celkem: po precteni recenzi,jsme se na tuto dovolenou netesili, ale az na plaz a drobne malickosti nemela dovolena chybu.

Úvodní shrnutí
po precteni recenzi,jsme se na tuto dovolenou netesili, ale az na plaz a drobne malickosti nemela dovolena chybu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
nas pokoj byl s vyhledem na more,koupelna dostacujici. Jedina vada jsou dvere ve stene,kterymi je slyset vse z vedlejsiho pokoje.

Strava
strava chutna,pravidelne doplnovana,tepla. Pro deti take dostatecny vyber,ryze ,testoviny,pecene brambory, ale to je pouze nas nazor. V nealkoholickych napojich chybi sodovka o kterou se musi stale "prosit"

nelibilo se nam ,ze kdyz jsme odjizdeli v 5.30.rano snidani odbyli jednim sendvicem a kafem. Kdo zavahal nemel ani mleko do kafe. Ani caj ani dzus pro deti nebyl.

Služby hotelu
menili rucniky a povleceni kazdy druhy den. Úklid v poradku. Personal byl ochotny.

Pláž
plaz zadna neni. Velky podvod od cestovek. Pro milovniky plazi a more nedoporucujeme.

Celkový dojem
kdyz nebudeme hodnotit plaz tak to byla pohodova dovolena. V klidnem hotelu s krasnym okolim, ale vracet se sem urcite nebudem.

Hana Šmídková, 10.08.2011, Datum pobytu: 29.7. - 9.8.2011
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Celkem: 4,7 Nabídka **** neodpovídá kvalitě hotelu

 • 4,3 Ubytování
 • 7 Strava
 • 4 Okolí
 • 1 Cena

Úvodní shrnutí
Nabídka **** neodpovídá kvalitě hotelu Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byly nám přidělen otřesný pokoj v suterénu, který jsme odmítli. Po kratším dohadování s personálem, jsme obdrželi pokoj v přízemí, kde byly navíc přistýlka, která po celou dobu zabírala v pokoji místo.

Strava
Nabídka jednotvárná, pořád se opakující. Zcela chyběly v navbídce zeleninové saláty.

Služby hotelu
Průměrné, úklid odbytý, ručníky vyměněny poprvé až po urgenci po 7 dnech.

Pláž
Hrozná, pro malé děti zcela nemožný vstup do vody. Žádné oblázky, pouze kameny a ježci. Vstup byl možný v podstatě jenom pro dospělé v dobrých botách. Člověka by ani nenapadlo, že takovýto vstup se dá popisovat jako malá soukromá pláž!

Celkový dojem
Smíšený. Okolí překrásné, ale bez zapůjčení auta minimálně na 4 dny nedostupné. Vhodné pro ty, kteří si mohou připlatit za pronájem auta a cestovat po ostrově zcela nezávisle.

Pavel Böhm, 22.07.2011, Datum pobytu: 8.7. - 19.7.2011
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 3,1 Kvalita hotelu a služeb ani zdaleka zdaleka nedosahuje 4 ****

 • 3,9 Ubytování
 • 4,2 Strava
 • 1,7 Okolí
 • 1 Cena

Úvodní shrnutí
Kvalita hotelu a služeb ani zdaleka zdaleka nedosahuje 4 **** Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj malý 2,8 * 4 metry. Při průchodu kolem postele se člověk narážel do konzoly pro televizi. Přístylka se sem pomalu nevejde. Z pokoje vedou přímé dveře do sousedního pokoje - tudíž nemáte žádné soukromí i mluvené slovo je výrazně slyšet. Koupelna 1,5 * 1,6 metrů je v ní vana WC a umyvadlo a žádné místo.

Strava
Skoro žádné ryby či mořské potvůrky jen filé s rajčetem 2 x za týden. Malý výběr druhů jídel a nedoplňování na stoly. Nulová obsluha v "restauraci" která spíše fungovala jen jako self service jídelna i pití si musíte nachystat sami.

Služby hotelu
Fitnes, relaxační zóna s bazénem a výřivkou.

Pláž
Téměř žádná, přístup do moře přes pláž pokrytou vyplavenými řasami, které nikdo neodklízí. Písečná pláž je plocha 5 x 15 metrů se dvěma slunečníky.

Celkový dojem
Zklamání, které vylepšilo hezké moře a pěkné počasí.

Vojtěch Krumpholz, 11.07.2011, Datum pobytu: 28.6. - 8.7.2011
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Oblast a mapa: Lesbos, Řecko

Počasí

Nejlepší doba pro dovolenou

Dobrá Nejlepší

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Roční klima

Vzduch Moře

Aktuálně

Přes den 31 °C
v noci 17 °C

Teplota vody

23 °C

Předpověď počasí na následující dny

 • Zítra

  27 °C
  15 °C

 • Sobota

  25 °C
  13 °C

 • Neděle

  26 °C
  12 °C

 • Pondělí

  28 °C
  12 °C

Podnebí

V Řecku panuje typické středomořské podnebí s průměrnou roční teplotou vzduchu kolem 25°C. Počasí je tady v sezóně poměrně konstantní - většinou převládá jasno nebo skoro jasno s teplotami kolem 30°C. V parném létě, zejména v červenci a srpnu, se teploty pohybují kolem 35°C ve stínu.

Někdy samozřejmě přijdou přeháňky nebo bouřky, ovšem takové počasí trvá maximálně jeden den. Nejtepleji je v jižní části Řecka, zejména na Krétě či na Kykladách. Teploty se tu v létě mohou vyšplhat až přes 40°C. Co se týče úhrnu srážek, tak nejvíce jich spadne v severozápadní části Řecka u ostrova Korfu, a to ještě v zimě.

Většina turistů jezdí do Řecka užít si sluníčka a koupání v moři, a tak bude jistě vhodné uvést nejvyšší teploty moře - od konce dubna do konce listopadu se tu teploty vody pohybují mezi 20 - 25°C.

V létě vane v Řecku čerstvý vítr zvaný meltémi, který je poměrně příjemný a jen díky němu je pobyt na pláži snesitelný. Zejména v srpnu vane v zemi horký jižní vítr z Afriky, kterému místní obyvatelé říkají "livas" - což znamená v překladu libyjský.

Počasí na Krétě

Na hlavním řeckém ostrově, Krétě, panuje suché a horké léto a mírná a deštivá zima. Ostrov patří mezi nejslunnější ve Středomoří. Teploty na ostrově jsou po celý rok velmi příjemné, chladno bývá až v prosinci. Jarní počasí tu převládá v lednu a únoru, kdy teploty dosahují kolem 16 - 18 °C, ovšem v noci mohou teploty klesat i mírně nad nulu. V březnu však začíná pravé léto s teplotami kolem 30 °C, takže na letní dovolenou se sem můžete vydat po většinu roku. Jen opravdoví milovníci horského léta budou volit pro návštěvu Kréty období července a srpna, kdy tady teploty šplhají až ke 40 °C.

Potřebujete poradit?

Časté dotazy | volejte Po-Ne 7-22 hod 226 000 600