Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Jihovýchodní Kréta

JIHOVÝCHODNÍ KRÉTA - GR470-19, Řecko

Vložit do schránky

Podrobnosti zájezdu

Termín zájezdu: 12.6. - 22.6.2019
Délka: 11 dní (Středa - Sobota)
Doprava: Letecky
Odletová místa: Praha
Strava: Bez stravy
Typ zájezdu: Pobytové, U moře
Původní cena: 18 990 Kč

Konečná cena za osobu od: Spočítat cenu pro skupinu 17 490

Teď zaplatíte jen zálohu a zbytek doplatíte později 1 500

Objednat a zaplatit online

Visa Maestro MasterCard Bankovní převod

nebo

Objednat nezávazně

226 000 622

Konečná cena za osobu od: 17 490 18 990 Kč

Popis zájezdu

Oficiální popis pořadatele zájezdu

Číslo termínu: 170 256 219

 • Anotace

  Vydejte se s námi poznat krásy a tajemná místa jihovýchodní Kréty. Poznáme krétskou kulturu, nádherné azurové moře i nádherné hornaté vnitrozemí se ztracenými vesničkami, které jsou kategorií samou a ve kterých se jakoby zastavil čas.
  Ierapetra - Chrissi - Kritsa - Anatoli - Lithines - Sitia - Moni Toplou - Vai - Spinalonga - Kolothia - Agios Nikolaos- Knossos – Heraklion

 • Program zájezdu

  1. den zájezdu
  Odlet z Brna, Prahy do Heraklionu, transfer do hotelu s bazénem (South Coast, Naiades) nebo do studií Corali, ubytování.
  2. den zájezdu
  Volný den ke koupání a odpočinku.
  3. den zájezdu
  Lodí odjedeme z nejjižněji položeného krétského města IERAPETRA na chráněný panenský ostrov Chrissi nazývaný také Oslí ostrov (1 €) v Libyjském moři, který je jen 5 km dlouhý a 1 km široký. Tento neobydlený ostrůvek nám učaruje téměř exotickou krásou – cedrové lesy, nádherné písečné i jemné štěrkové pláže, tyrkysové moře a purpurové lastury. Ostrov, nazývaný Karibikem Kréty, je rájem pro milovníky překrásné přírody a současně ideálním místem pro strávení příjemných chvil plných relaxace, koupání a šnorchlování. Návrat na ubytování, nocleh.
  4. den zájezdu
  Celodenní výlet nás zavede do míst, která jsou na míle vzdálená turistickým centrům. Navštívíme nejkrásnější horské vesničky Kritsa, Prina, Kalamafka a Anatoli, abychom si mohli vychutnat tradiční atmosféru řeckého venkova a života místních obyvatel. KRITSA, malé městečko ležící na úpatí hor, je překrásnou ukázkou tradiční Krétské architektury, jeho malé bílé domky se choulí jeden k druhému a vytvářejí tak spleť křivolakých uliček a romantických zákoutí. Obyvatelé, žijící převážně tradičním způsobem života a zachováním starých zvyků, se proslavili mimo jiné nádhernými ručními výšivkami, jejichž tvorbě se věnuje většina místních žen. Nás zde také čeká prohlídka olivové farmy (2 €), kde si vyslechneme výklad o tom, jak se tyto plodiny zpracovávají a využívají. V ANATOLI se zastavíme v typické krétské taverně, kde můžeme poobědvat a ochutnat některé z místních pokrmů. V odpoledních hodinách návrat na ubytování.
  5. den zájezdu
  Volný den k odpočinku a koupání.
  6. den zájezdu
  Tento den se zúčastníme výletu do nejvýchodnější části Kréty. Nejprve navštívíme malebnou vesničku LITHINES s typickou krétskou architekturou a několika kostely, z nichž nejznámější je kostel Panny Marie z 15. stol. Uvnitř kostela najdeme několik ikon, včetně ikony Panny Marie, o které se říká, že dokáže léčit lidi. Poté zamíříme do přímořského města SITIA s krásnou přístavní promenádou, benátskou pevností a významnými archeologickými památkami a muzei. V tomto městě také zažijeme atmosféru krétského trhu a můžeme se tak nechat zlákat k nákupům nejrůznějších řeckých výrobků. Zastavíme se u jednoho z nejkrásnějších a nejvýznamnějších krétských klášterů, MONI TOPLOU (3 €) ze 14. století s nádhernými freskami, kde dodnes žijí mniši. Náš okruh pak zakončíme koupáním na proslulé pláži Vai, oáze poseté palmami a pásem bílého písku, místem s jedním z posledních „palmových lesů“ na Krétě. Návrat na ubytování.
  7. den zájezdu
  Autobusem se dopravíme do přímořského letoviska Elounda. Po příjemné plavbě z přístavu nás loď zaveze na malebný ostrůvek Spinalonga s podmanivou krajinou. Celému ostrovu dominuje benátská pevnost (8 €) z 16. stol. Zvláštní kouzlo s mrazením v zádech jí propůjčuje stará turecká vesnice, která vyrostla v jejích zdech a v letech 1903 až 1954 sloužila jako záchytná stanice pro malomocné z celé Kréty. Od roku 1957 je však ostrov neobydlený. Poplujeme lodí na poloostrov Kolothia, kde budeme mít v kouzelné laguně čas na koupání a barbeque. Z Eloundy se autobusem dopravíme do AGIOS NIKOLAOS, příjemného lázeňského přístavního městečka ležícího ve svahu nad zálivem Mirabello, kterému se říká Záliv bohatých. Jednou ze zvláštností města a také hlavní turistickou atrakcí je jezero Voulismeni, ve kterém se podle pověstí koupávala sama bohyně Athéna. Návrat na ubytování.
  8. den zájezdu
  Volný den ke koupání a odpočinku.
  9. den zájezdu
  Volný den, fakultativně možnost výletu, během kterého budeme mít příležitost objevit skrytá tajemství starověkých mýtů a poodhalit život a kulturu minojské civilizace. Navštívíme palác KNOSSOS (15 €), postavený na začátku druhého tisíciletí př. n. l., který svou velkolepostí a rozlohou (22.000 m²), ale taktéž svou historií, vyvolává ještě dnes obdiv všech návštěvníků. Procházka úzkými chodbami labyrintu, kde se podle starověkých mýtů procházel strašlivý lidožravý netvor Minotaurus, je bezesporu zajímavým zážitkem. V paláci uvidíme trůnní sál, kterému dominuje originální kamenný trůn, nejstarší v Evropě, velké schodiště s jedinečnou architekturou, komnatu královny zdobenou freskami, královskou cestu a divadlo, královské sklepy s desítkami minojských amfor a spoustu dalších. Po prohlídce této unikátní stavby odjedeme do nedalekého HERAKLIONU, hlavního a největšího města Kréty. Své putování minojskou civilizací můžeme zakončit návštěvou jednoho z nejznámějších muzeí na světě, Archeologického muzea. Za skly jeho vitrín je uchováno mnoho unikátů této kultury, které svědčí o vyspělosti a jedinečnosti této civilizace – fresky, drahocenné šperky, pečetidla, tabulky s minojským písmem (doposud nerozšifrovaným), keramika, kovové nástroje, sochy z mramoru či kamene, sarkofágy. Ti z nás, kteří muzeum nebudou chtít navštívit, mohou svůj volný čas využít k nákupům a procházce městem.
  10. den zájezdu
  Volný den ke koupání a odpočinku.
  11. den zájezdu
  Transfer na letiště a odlet do Brna, Prahy.

 • Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu na Krétu a zpět
  • letištní taxy
  • 11x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím nebo studiu s kuchyňským koutem
  • 11x polopenzi (formou bufetu) – pouze u hotelu
  • 1x oběd (barbecue)
  • průvodce
 • Cena nezahrnuje

  • vstupné
  • pobytovou taxu (cca 8 €/os./pobyt (hotel), cca 3 €/os./pobyt (studia))
  • fakult. služby
  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
 • Fakultativní příplatek

  • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 390 Kč s možností připojištění vyššího storna zájezdu + 250 Kč
  • fakultativní výlet Knossos a Heraklion 1 390 Kč, dítě do 12 let 690 Kč
 • Nástupní místa

  12. 06. – 22. 06. odlet Brno, Praha
  03. 07. – 13. 07. odlet Brno, Praha
  24. 07. – 03. 08. odlet Brno, Praha
  14. 08. – 24. 08. odlet Brno, Praha
  04. 09. – 14. 09. odlet Brno, Praha
  25. 09. – 05. 10. odlet Brno, Praha

 • Sleva

  • cena pro 1. dítě do 12 let na přistýlce v hotelu i studiu 11 990 Kč
  • cena pro 2. dítě do 12 let na přistýlce v hotelu 16 390 Kč
  • cena pro 2. dítě do 12 let na přistýlce ve studiu 11 990 Kč
  • 3. a 4. osoba na přistýlce v hotelu 21 790 Kč
  • 3. a 4. osoba na přistýlce ve studiu 14 990 Kč
 • Podnadpis

  UTAJENÁ, PANENSKÁ KRÁSA NA 10 NOCÍ

 • Typ ubytování (např. Hotel ***, Stan ...)

  hotel***

 • Orientační ceny vstupného

  Ostrov Chrissi 1 €
  Moni Toplou 3 €
  Knossos palace 15 € (Knossos+ Archeologické muzeum Heraklion 16 €)
  Spinalonga 8 €
  Olivová farma 2 €
  VODNÍ SPORTY – ceny jsou orientační, mohou se v každém letovisku částečně lišit.
  Vodní skútr: 10 min. / 25 €, 20 min. / 40 €, 30 min. / 60 €
  banán 9 €
  padák tažený lodí 30 €
  šlapadlo 11€ / hod.
  PŮJČOVNY MOTOROVÝCH VOZIDEL
  V Řecku je vyžadován mezinárodní řidičský průkaz. Půjčení motorového vozidla zařídí na základě požadavku také náš delegát u autorizovaných půjčoven a je tak zajištěno pojištění a servis. Cena benzínu 1,5 - 1,7 €/litr, plná nádrž do skútru cca 12 €.
  Půjčovné aut:
  hlavní sezona 1 den od 62 €, 3 dny od 175 €
  začátek/konec sezony 1 den od 49 €, 3 dny od 140 €
  Na plážích je možný pronájem slunečníků a lehátek v ceně cca 6-8 €/den za slunečník a 2 lehátka.

 • Kapesné

  Na kapesné, vstupné a vlastní finanční výdaje během zájezdu je vhodné mít s sebou EUR (€). Doporučujeme zajistit si bankovky nižších nominálních hodnot max. 50 EUR pro bezproblémové nákupy občerstvení, poplatky za WC apod.

 • Zajímavosti

S platností od 1.1.2018 byla v Řecku zavedena pobytová taxa splatná po příjezdu na recepci daného hotelu. Výše taxy je 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely, 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely, 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely, 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely, 0,50 € za noc v apartmánech všech kategorií.

Tento zájezd je garantován Faktorem 100.

S Invia máte 100% jistotu, že v případě neuskutečnění zájezdu obdržíte zpět své peníze v plné výši. Nemusíte se tak bát jakýchkoliv potíží a na svou dovolenou vždy odletíte. Podrobné podmínky Faktor 100

Pořádající CK: REDOK TRAVEL s.r.o., IČ: 25258281

Garance nejnižší ceny

Nakoupíte u nás za stejné ceny jako v cestovní kanceláři, včetně všech slev.

Zobrazit více Zobrazit méně

Oblast a mapa

Počasí

Nejlepší doba pro dovolenou

Dobrá Nejlepší

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Podnebí

V Řecku panuje typické středomořské podnebí s průměrnou roční teplotou vzduchu kolem 25°C. Počasí je tady v sezóně poměrně konstantní - většinou převládá jasno nebo skoro jasno s teplotami kolem 30°C. V parném létě, zejména v červenci a srpnu, se teploty pohybují kolem 35°C ve stínu.

Někdy samozřejmě přijdou přeháňky nebo bouřky, ovšem takové počasí trvá maximálně jeden den. Nejtepleji je v jižní části Řecka, zejména na Krétě či na Kykladách. Teploty se tu v létě mohou vyšplhat až přes 40°C. Co se týče úhrnu srážek, tak nejvíce jich spadne v severozápadní části Řecka u ostrova Korfu, a to ještě v zimě.

Většina turistů jezdí do Řecka užít si sluníčka a koupání v moři, a tak bude jistě vhodné uvést nejvyšší teploty moře - od konce dubna do konce listopadu se tu teploty vody pohybují mezi 20 - 25°C.

V létě vane v Řecku čerstvý vítr zvaný meltémi, který je poměrně příjemný a jen díky němu je pobyt na pláži snesitelný. Zejména v srpnu vane v zemi horký jižní vítr z Afriky, kterému místní obyvatelé říkají "livas" - což znamená v překladu libyjský.

Počasí na Krétě

Na hlavním řeckém ostrově, Krétě, panuje suché a horké léto a mírná a deštivá zima. Ostrov patří mezi nejslunnější ve Středomoří. Teploty na ostrově jsou po celý rok velmi příjemné, chladno bývá až v prosinci. Jarní počasí tu převládá v lednu a únoru, kdy teploty dosahují kolem 16 - 18 °C, ovšem v noci mohou teploty klesat i mírně nad nulu. V březnu však začíná pravé léto s teplotami kolem 30 °C, takže na letní dovolenou se sem můžete vydat po většinu roku. Jen opravdoví milovníci horského léta budou volit pro návštěvu Kréty období července a srpna, kdy tady teploty šplhají až ke 40 °C.

Nezávazné objednání zájezdu

Shrnutí objednávky (Položky označené (*) jsou povinné)

JIHOVÝCHODNÍ KRÉTA - GR470-19, Jihovýchodní Kréta, Řecko

Za 6 000 Kč navíc

Zajistěte si snídaně a večeře.

Chci polopenzi

Číslo termínu: 170 256 219
Termín zájezdu: 12.6. - 22.6.2019 (11 dní)
Doprava: Letecky
Strava Bez stravy
Celková cena za osobu od: 17 490 za 1 500 Kč s chytrou zálohou

Kalkulace ceny zájezdu

Praha
Dospělý Cena Celkem
17 490 × = 0
odlet: Praha
Pojištění Cena Celkem
700 Kč / osoba × = 0
(Pojistné podmínky)
550 Kč / osoba × = 0
(Pojistné podmínky)
200 Kč / osoba × = 0
Obsahuje pojištění právní asistence a pojištění slunečného počasí
(Pojistné podmínky)

Celková cena zájezdu Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. 0

Uplatnit dárkový certifikát

V případě zájmu budu chtít platit

Je potřeba zaplatit celou částku hned po rezervaci do několika hodin

0

Je potřeba zaplatit zálohu 0 Kč do několika hodin po rezervaci a zbytek doplatit nejpozději do 13.05.2019

0

Je potřeba zaplatit zálohu 1500 Kč do několika hodin po rezervaci. Zájezd pak uhradíte dvěma splátkami.

1500
osoba

Kontakty na objednatele

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622