Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

LAST MINUTE Advent-Tichá noc, svatá noc

Rakousko, Štýrsko

Podrobnosti zájezdu

Mrzí nás to, ale tento zájezd je již kompletně vyprodán a nemáme pro vás žádný volný termín. Zkuste si, prosím, vybrat jiný zájezd.

Vyberu si jiný zájezd

Termín zájezdu: 8.12. - 9.12.2018
Délka: 1 den / 1 noc
Doprava: Autobus
Strava: Snídaně
Typ zájezdu: Adventní

Konečná cena za osobu od: 1 990

Popis zájezdu

Oficiální popis pořadatele zájezdu

Číslo termínu: 178 254 083

 • Program

  1.den: odjezd v 06.30 hodin z ulice Na Florenci, cestou zdravotní zastávky. Po příjezdu do Lince si v centru prohlédneme zajímavé chrámy a kostely s betlémy a na nejkrásnějším náměstí Rakouska také jedny z nejoblíbenějších adventních trhů země. Poté budeme pokračovat do městečka Steyr, které nabídne nejen vánoční trhy na náměstí, kde se nachází nejstarší gotický měšťanský dům v Rakousku, ale také otevřený úřad Ježíškovy pošty vedle kostela Christkindl, kde můžeme získat Ježíškovo razítko a poslat adventní pozdrav se speciálními známkami. Po odpočinku odjedeme do městečka Ried, které se rozkládá na ploše 6.7 km2, ale je známo po celém světě třemi věcmi: Rieder Messe, kterou místní nazývají „lidová slavnost“, dále hráči SV Riedl, které znají nejen fotbaloví fanoušci a v neposlední řadě spoustou obchodů, do kterých se sjíždějí milovníci nakupování z blízkého i dalekého okolí. O městečku se říká : „tady žijí dobře a rádi“. Rovněž tak včera a dnes, staré a nové: v Riedu to nikdy nechápali jako rozpor, ale naopak. O radosti ze života riedských obyvatel svědčí dva místní pivovary, které si nikdy nemusely dělat starosti s prodejem piva. Ried byl kdysi sídlem sochařské dynastie „Schwanthalerů“, jejichž díla dala městu barokní pečeť. Samozřejmě navštívíme místní slavné jesličky, kde údajně zazněla v roce 1818 poprvé píseň „Tichá noc“. Tyto biedermeierovské kostelní jesličky zahrnují kromě hlavní skupiny především klanění pastýřů a tří králů a biblické téma je přeneseno do domoviny – pastýři jsou představeni v selských a loďařských šatech. Více než 100 figurín má hlavy převážně z vosku, paže a nohy jsou vyřezány ze dřeva, tělíčka z drátěných konstrukcí a jsou oblečeny do pestrých textilií. K večeru odjedeme na ubytování.

  2.den: po snídani se vydáme do Burghausenu, města v německé spolkové zemi Bavorsko, které leží na řece Salzach na hranicích s Rakouskem. Po krátké procházce městem nás hlavně čeká prohlídka hradu, který je díky své délce nejdelším hradním objektem v Evropě. Rozkládá se malebně na úzkém hřebenu mezi řekou Salzach a jezerem Wöhrsee nad historickým centrem města Burghausen. Díky svým zdem opatřeným věžemi, příkopům a zvedacím mostům, masivním obytným a hospodářským budovám je to dodnes velkolepá památka středověkého stavebnictví a podává svědectví o touze bavorských vévodů ukázat moc a reprezentovat. Vévoda Jiří zvaný Bohatý udělal z hradu v roce 1475 nejsilnější pevnost v zemi. Po prohlídce odjedeme do Oberndorfu, kde o vánocích v roce 1818 poprvé zazněla dodnes nejrozšířenější vánoční píseň „Tichá noc, svatá noc“. V kapli „Stille Nacht“ a v místním muzeu se seznámíme s historií písně a využijeme nejrůznějších razítek adventní pošty. Po prohlídce dojedeme do Salcburku, kde nás čeká nejen mnoho vánočních trhů, ale množství historických památek, pro které je město nazýváno „Římem severu“. Zájemci mohou vyjet lanovou drahou k pevnosti Hohensalzburg, která patří k nejdokonaleji dochovaným středověkým pevnostním stavbám Evropy. K večeru se vydáme na cestu domů.

 • Cena zahrnuje

  dopravu, ubytování se snídaní, odborného průvodce, povinné pojištění CK.

 • Cena nezahrnuje

  vstupenky do kulturních památek, lanovku k pevnosti Hohensalzburg.

 • Poloha

  Vydejte se s námi za vánoční atmosférou do rakouského Lince, do vánočního městečka Steyr, do Riedu, Burghausenu a zejména do Oberndorfu po stopách nejslavnější vánoční písně “Tichá noc, svatá noc…“. Odtud pojedeme do svátečního Salcburku, který si také prohlédneme a budeme všude vychutnávat vánoční náladu.

 • Píseň Tichá noc

  Joseph Mohr a Franz Xaver Gruber zazpívali poprvé píseň "Stille Nacht! Heilige Nacht!" v Oberndorfu u Salcburku 24. prosince 1818. Text vytvořil mladý pomocný kněz ze Salcburku, Mohr. Melodii složil učitel a varhaník Gruber, pocházející z Horního Rakouska. O dvě stě let později zpívá jejich píseň po celém světě okolo dvou miliard lidí ve 300 jazycích a dialektech. "Stille Nacht! Heilige Nacht" je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Představuje světovou píseň míru, mezinárodní kulturní bohatství a hudební perlu. Na 13 různých místech v Rakousku spojených se světoznámou koledou se nyní bude slavit velké jubileum. V Salcbursku, Tyrolsku i v Horním Rakousku se chystá otevření několika nových muzeí. V Salcburku a Linci proběhnou speciální výstavy, v plánu jsou i divadelní představení, muzikál a mnoho dalších akcí. Hosté z celého světa si mohou zpestřit dovolenou a vydat se po stopách "Tiché noci, svaté noci".

  Vznik a rozšíření písně
  Mladý pomocný kněz ze Salcburku, Jeseph Mohr napsal působivou báseň o šesti slokách již v roce 1816 v obci Mariapfarr v Salcburském Lungau. O dva roky později potkal na svém novém působišti v Oberndorfu u Salcburku učitele Franze Xavera Grubera a poskytl mu báseň s prosbou o její zhudebnění. Oba autoři pak představili píseň ve společném podání v kostele Sv. Mikuláše v Oberndorfu. Jen o několik let později přivezl zillertalský stavitel varhan, Carl Mauracher píseň ze Salcburka do Tyrolska. Tady v roce 1830 začali být popůlární takzvaní "Tyrolští národní pěvci". Hudebně nadaná rodina sedláků si přivydělávala v zimě prodejem zboží na trzích po celé Evropě. Aby přilákali zákazníky, často zpívali lidové písně ze své domoviny. Dostala se tak do různých koutů Evropy, Ameriky i Ruska. O další šíření skladby se pak zasloužili misionáři na svých cestách.
  Se salcburskými pěveckými sbory se píseň okolo poloviny 19. století dostala i do Čech a na Moravu.

  "Tichá noc, svatá noc" se stala poselstvím míru, které se začalo šířit po celém světě. Sotva dnes najdete někoho, kdo tuto dojemnou píseň nezná.

Pořádající CK: BENA TOUR s.r.o., IČ: 25709992

Garance nejnižší ceny

Nakoupíte u nás za stejné ceny jako v cestovní kanceláři, včetně všech slev.

Zobrazit více Zobrazit méně

Oblast a mapa: Štýrsko, Rakousko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622