Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Adventní MARIAZELL s průvodem čertů

Rakousko, Štýrsko

Podrobnosti zájezdu

Mrzí nás to, ale tento zájezd je již kompletně vyprodán a nemáme pro vás žádný volný termín. Zkuste si, prosím, vybrat jiný zájezd.

Vyberu si jiný zájezd

Termín zájezdu: 24.11.2018
Délka: 0 dní (Sobota)
Doprava: Autobus
Strava: Bez stravy
Typ zájezdu: Poznávací

Konečná cena za osobu od: 690

Popis zájezdu

Oficiální popis pořadatele zájezdu

Číslo termínu: 163 352 540

 • Popis

  Zažijte tu pravou vánoční atmosféru v alpské malebné krajině na poutním místě Mariazell s vánočnámi trhy a národní tradici Krampuslauf - průvod čertů. Voňavé trhy, živé jesličky, perníková chaloupka a největší věnec na světě uvidíte hezky na jednom místě.
  Program: Odjezd z ČR v raních hodinách. Olomouc 5:45 hod , Prostějov 6:00 hod , Brno 7:00 hod přes Pohořelice 7:20 a Mikulov 8:00 . Dopoledne příjezd do poutního městečka Mariazell . Nejznámější památkou je nádherná a mohutná bazilika, která patří mezi nejvýznamnější mariánské stavby v Evropě. Uchovává sošku Panny Marie ze 13. století, jenž je označována jako Magna Mater Austriae (neboli Velká Martka Rakouska). Na tradičním adventním trhu před bazilikou jsou u stánků nabízeny pravé vánoční produkty z jedlového dřeva. Je zde vystaven největší adventní věnec v Rakousku, který má průměr 12 metrů a váží 6 tun. Dále uvidíte pohyblivé jesličky zabudované do skalního výklenku s vyobrazením města Jeruzalém a celého Kristova života a také obrovskou perníkovou chaloupku , která měří 5 metrů a na kterou bylo spotřebováno celých 1000 kg perníku!. Město je proslulé výrobou tradičních medových perníků Pirker a svíček z včelího vosku. Také se zde vyrábí nápoj Arzberger ve stejnojmenné malé likérce. Likér je vyráběn tajnou recepturou z 33 druhů bylinek. Proto neváhejte navštívit likérku, pivovar i muzeum perníků . Příznivci krásných zasněžených vyhlídek a romantické krajiny mohou absolvovat vyjížďku lanovkou na Bürgeralpe , kde se Vám naskytne nádherný výhled na okolní zasněženou krajinu. Můžete zde také ochutnat jäggertee - místní nápoj, který obsahuje extrakt čaje, jamajský rum a ovocné brandy. Pije se horký jako svařák a obsahuje 12 - 15 % alkoholu. V odpoledních hodinách cca od 17:00 hod se vydáme do víru čertovského řádění, kde zhlédnete fascinující průvod s více než 100 čerty ve strašidelných kostýmech, děděných z generace na generaci. Užijete si pravý čertovský rej doprovázený alegorickými vozy s ozářenými světelnými efekty a za zvuků pekelné hudby. Poté odjezd zpět do ČR, přesný čas odjezdu vám na místě sdělí průvodce. Návrat do ČR je naplánován v pozdních večerních hodinách.
  Poznámka: Cestovní kancelář si vyhrazuje právo na chybu publikovaných cen či ternímů. Závazná pro CK i kupujícího je pouze cena uvedena ve SMLOUVĚ O ZÁJEZDU potvrzená pracovníkem CK!

 • Doprava

  Nástupní místa zdarma: Olomouc, Prostějov, Brno, Pohořelice, Mikulov

 • Cena zahrnuje:

  dopravu zahraničním busem (WC, klimatizace, DVD, bar-teplé a studené nápoje za Kč), služby průvodce, pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb
 • Cena nezahrnuje:

  fakultativní vstupy: likérka s degustací 3 €, muzeum perníků 3,5 €, mechanické jesličky 1,5 €, lanovka na Bürgeralpe 12 €, Možné příplatky: Komplexní cestovní pojištění 30 Kč / osoba / zájezd, Místenka v buse 100 Kč / osoba

Pořádající CK: APOLLON cestovní kancelář, s.r.o., IČ: 29226996

Garance nejnižší ceny

Nakoupíte u nás za stejné ceny jako v cestovní kanceláři, včetně všech slev.

Zobrazit více Zobrazit méně

Oblast a mapa: Štýrsko, Rakousko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622