Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

LAST MINUTE Adventní Budyšín & Görlitz

Německo

Adventní

Podrobnosti zájezdu

Mrzí nás to, ale tento zájezd je již kompletně vyprodán a nemáme pro vás žádný volný termín. Zkuste si, prosím, vybrat jiný zájezd.

Vyberu si jiný zájezd

Termín zájezdu: 8.12.2018
Délka: 0 dní (Sobota)
Doprava: Autobus
Strava: Bez stravy
Typ zájezdu: Adventní

Konečná cena za osobu od: 290

Popis zájezdu

Oficiální popis pořadatele zájezdu

Číslo termínu: 178 211 645

 • Cena zahrnuje

  Dopravu, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

 • Cena nezahrnuje

  Pojištění léčebných výloh

 • Program

  Nedaleko českých hranic leží město věží, nabízející celou řadu nezapomenutelných zážitků. Nespočet romantických zákoutí, magické výhledy, skryté průchody, kostely, věže, muzea a hospůdky. Každý si najde své, můžeme se zde toulat hodiny a objevovat skryté architektonické poklady, nebo si jen sednout a kochat se výheldem na místní památky - třeba na bizarní dům čarodějnic, stojící nedaleko řeky, jehož šikmá věž a špičatá došková střecha vyvolává tajemnou atmosféru. Tento dům jako jediný unikl středověkým požárům, což bylo podle mínění tehdejších měšťanů způsobeno tím, že v něm žily čarodějnice. O kousek dál stojí bývalá katovna, přilepená z vnější strany na hradby neboli ruiny gotického kostela sv. Mikuláše, kde mezi vysokými zdmi bývalého chrámu leží působivý hřbitov. A k tomu nespočet věží, které vystupují z města jako prsty namířené k nebi. Nejpůsobivější je Budyšín po setmění, neboť všechny věže jsou nádherně osvětlené a dávají městu magické kouzlo.

  Právě tento trh v Budyšíně je zřejmě ten nejstarší v Německu. Na rozdíl od všech německých trhů nese v názvu jméno českého krále Václava IV. Nenecháme si ujít typické speciality, jako je svařené víno, punč i pro děti v keramických pohárech, perníčky, vánoční lahůdky, uzeninové a šunkové speciality. Pro děti je zde připravena jízda vánočním vláčkem a také mnoho lahůdek, pestré hračky a živý betlém s oslíky a ovcemi. Jelikož se jedná o město slavné hořčice, neměli bychom vynechat návštěvu unikátní hořčicové restaurace Bautzener Senfstube, kde nabízejí speciality dochucené hořčicemi. Za zkoušku stojí slavný buřt s domácí hořčicí nebo pánvička plná párků na kari. Slavná hořčice se zde vyrábí v šíři nejrůznějších druhů a je proslavená po celém Německu. Vedle tradiční s příchutí česneku, piva či vína, můžeme ochutnat i takové speciality, jako je pomerančová hořčice s kusy pomerančové kůry. Dalším zajímavým podnikem, který bychom měli také vyzkoušet, je srbská restaurace Wjelbik, kde se obsluhuje v krojích a mluví srbsky. Bohatá nabídka srbských svátečních jídel nabízí svatební polévku a mnoho dalších delikates z lužických farem, od kozího sýra či rybí pěny až po výtečný hovězí sulc.

  Odjezd z Prahy v 06.15 hod., Mladá Boleslav 07:15 hod.

  Prohlídka města Budyšín, vánoční trhy, pokračování do města Görlitz, příjezd do Prahy cca v 22:00.

 • Informace o městě Budyšín a Görlitz

  Vidět a zažít můžeme v Budyšíně moho věcí. Proslulý je především díky svému starému městu s jeho věžemi. Budyšín je centrem Horní Lužice. Nezaměnitelnost města vzniká rozmanitostí jeho půvabů - zachovalé, kompletně rekonstruované staré město, zajímavý německý a lužickosrbský kulturní život, pestrá turistická území města. V tomto městě, které dlouhý čas patřilo k Českému království, najdeme nespočet romantických zákoutí, magické výhledy, skryté průchody, kostely, věže, muzea a v uličkách nad řekou Sprévou příjemné hospůdky. Můžeme se procházet hodiny a objevovat architektonické poklady. Nedaleko řeky stojí bizarní dům čarodějnic, jehož šikmá a špičatá došková střecha vyvolává tajemnou atmosféru. Podle legendy tento dům jako jediný unikl středověkým požárům, což bylo podle mínění tehdejších měšťanů způsobeno tím, že v něm žily čarodějnice. V blízkosti stojí bývalá katovna, přilepená z vnější strany na hradby či ruiny gotického kostela sv. Mikuláše, kde mezi vysokými zdmi bývalého chrámu leží působivý hřbitov. K tomu připočteme věže, které vystupují z města jako prsty namířené k nebi. Na některé můžeme vystoupit, jako například na nádhernou a trochu nakloněnou věž, stojící na Bohaté ulici. Nejpůsobivější je Budyšín po setmění, neboť všechny věže jsou nádherně osvětlené a působí zvláště magickým dojmem. Věží je celkem 17 a jejich rozmístění je zakresleno na dlažbě uprostřed Bohaté ulice.

  Zdejší radnice byla založena na počátku 13. století českým králem Otakarem I. a na hlavním náměstí, stejně jako na Staroměstském náměstí v Praze je umístěn symbolický kříž, ukazující místo, kde bylo popraveno 13 povstalců proti králi Václavovi IV.

  Budyšín je také městem slavné hořčice, která je jedním z gastronomických pokladů Budyšína. Vyrábí se zde nejrůznější druhy a je proslavená po celém Německu. Vedle tradiční s příchutí česneku, piva či vína můžeme ochutnat i takové speciality, jako je pomerančová hořčice s kusy pomerančové kůry. Je zde i muzeum hořčice, kde můžeme odhalit i řadu fíglů a výrobních postupů a ochutnat řadu hořčic.

  Görlitz patří k nejkrásnějším městům Německa a je plný skvostných staveb z období gotiky až po secesi-středověké věže, pozdně gotické arkády, barokní paláce, rozsáhlé čtvrti z gründerského období. V rozsáhlé historické části je asi 4 000 památkových objektů, hlavně měšťanských domů od 15. do 19. století. Mezi vzorně udržovanými památkami vynikají architektonicky zajímavé věže Dicker Turm, Reichenbacher Turm nebo Nikolaiturm. Za pozornost jistě stojí gotický pětilodní kostel Petra Pavla z 12. století a také Frauenkirche (Mariánský kostel).

Pořádající CK: BENA TOUR s.r.o., IČ: 25709992

Garance nejnižší ceny

Nakoupíte u nás za stejné ceny jako v cestovní kanceláři, včetně všech slev.

Zobrazit více Zobrazit méně

Oblast a mapa

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622