Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Krásy poloostrova Yucatán s pobytem u moře 3*

Mexiko

Vložit do schránky

Podrobnosti zájezdu

Termín zájezdu: 15.1. - 25.1.2019
Délka: 11 dní / 9 nocí
Doprava: Letecky
Odletová místa: Praha
Strava: Snídaně
Typ zájezdu: Poznávací

Konečná cena za osobu od: Spočítat cenu pro skupinu 75 963

Nezávazně objednat 1 klikem

226 000 622

Konečná cena za osobu od: 75 963

Popis zájezdu

Oficiální popis pořadatele zájezdu

Číslo termínu: 175 305 578

 • Destinace

  1. Den: Odlet z Prahy/Vídně do Cancunu.


  2. Den: přílet do Cancunu, odjezd do hotelu, odpočinek, nocleh.


  3. Den: Chichen Itzá – cenote Samula – tequilería – Merida. Po snídaní odjezd do Chichén Itzá, což je nejslavnější, nejlépe zrekonstruované a nejnavštěvovanější mayské město, které je zapsané na seznamu UNESCO a patří mezi 7 novodobých divů světa. Uvidíme zde nejslavnější pyramidu Kukulkána (El Castillo), Chrám válečníků (Templo de los Guerreros), Caracol neboli mayskou observatoř, hřiště na míčovou hru (Juego de Pelota) a Cenote Sangrado -posvátný cenot (skalní krasová nádrž s vodou), který byl svědkem lidských obětí. Poté se pojedeme ochladit do cenotu Samula - vápencové jeskyně s jezírkem s tyrkysovou vodou. Koupání v osvěžující vodě je úžasný zážitek. Jako bonus navštívíme i tequilerii s výkladem a ochutnávkou tequily a přejedeme do nádherného koloniálního města Mérida. Mérida je hlavní město nejen státu Yucatán, ale co do obchodního významu i celého poloostrova. Zde se budete moci projít po hlavním náměstí Plaza de la Constitución, nebo také Plaza Mayor. Toto starobylé srdce města obklopují nejstarší meridské pamětihodnosti v čele s katedrálou San Idelfonso. Zážitkem je projížďka drožkou tzv. “calesa“po „Paseo de Montejo“, což je široká třída po jejíchž stranách se vyjímají skvostná sídla bohatých meridských rodin, nocleh.


  4. Den: Po snídani následuje prohlídka haciendy Sotuta de Peón, kde nám vysvětlí proces výroby textilních vláken z agávy sisalové, projedeme se povozem taženým mulou, navštívíme staříka „Maya“ žijícího zde již několik desítek let a na závěr se vykoupeme v nádherném cenotu Dzul-Ha. Poté se přesuneme do mayského města Uxmal, kterému se co do velikosti a významu vyrovná pouze Chichen Itzá. Stejně jako ve všech yucatánských městech se i na uxmalských stavbách často objevuje tvář boha deště Chaaka. Dále si prohlédneme Nádvoří jeptišek, hřiště na pelotu či Palác vládce, kde můžete vystoupat na vrchol Velké pyramidy. V podvečer dorazíme do pirátského města Campeche, které je jedno z nejkrásnějších mexických koloniálních měst a nachází se na seznamu UNESCO. Zde si projdete historickou část města, kterému vévodí jedna z nejstarších katedrál v Mexiku, postavená v roce 1540. Campeche je skvělým místem na ochutnání místní speciality „pan de cazon“ jakési žraločí lasagne vyrobené z několika vrstev tortil, nocleh.


  5. Den: Po snídani odjezd do starobylého města Edzná, které bývalo významným centrem stojící na hlavní obchodní trase, jež spojovala ostatní mayská města v horách s pobřežními státy. Nejvýznamnější místní stavbou je Chrám pěti pater (Templo de los Cinco Pisos), což je více než 20 metrů vysoká pyramida postavená na vyvýšené základně. Poté se přesuneme k dalšímu archeologickému nalezišti Becan. Toto město bylo jedno z hlavních center ve státě Campeche a bylo vystavěno ve stylu Rio Bec, pro který je typická vertikální kompozice staveb, masivní „falešné“ chrámové věže, nefunkční schodiště ve fasádě dekorativního charakteru a zaoblené rohy. Tyto stavby budí pocit monumentálnosti a honosnosti díla. Becan je také zajímavý tím, že býval obklopen mohutným ochranným vodním příkopem, jediným v mayské oblasti Mexika. Odborníci si tento jev vykládají jako pozůstatek nekonečných válek mezi městy, jiní zase jako hranici oddělující různé společenské vrstvy. Večer se přemístíme do městečka Bacalar, kde si budete moci vychutnat výhledy na úchvatnou Lagunu „sedmi barev“, nocleh.


  6. Den: Po snídani nás čeká 2- hodinová projížďka na člunu po laguně Bacalar, druhého největšího jezera v Mexiku, které je známé jako Laguna „sedmi barev“, což naprosto vystihuje nádhernou barevnost jezera. Během plavby se bude možné vykoupat v cenotu Negro, jehož hloubka dosahuje až 90 metrů a také v Zátoce pirátů (místo odkud piráti útočili na město Bacalar). Okruh zakončíme v Tulumu, který stojí na útesu přímo nad Karibským mořem, který vám naskytne výhled na druhou největší korálovou bariéru na světě. Tulum byl zároveň i významným mayským duchovním a náboženským centrem. Ve večerních hodinách se přesuneme do hotelu na pláži, nocleh.


  7.-10. Den: Pobyt u moře v hotelu Dos Playas 3* (případně jiném hotelu dle výběru) se službami all inclusive


  11. Den: Odlet z Cancunu do Prahy/Vídně

 • Upozornění

  Minimální počet účastníků: 2 (Poznámka: Při vyšším počtu účastníků se cena sníží.)

 • Cena zahrnuje

  Leteckou přepravu (economy class), letištní taxy a poplatky, 5 nocí v 3* hotelu se snídani, 4 noci v 3* hotelu ( Dos Playas) s all inclusive, vstupy dle programu, transfery klimatizovaným vozidlem s česky/slovensky mluvícím průvodcem.

 • Cena nezahrnuje

  Cestovní pojištění, ostatní stravování, nápoje, spropitné místním průvodcům, řidičům a nosičům.

Uvedená cena zájezdu obsahuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se může od této uvedené lišit, což Vám rádi ověříme po odeslání NEZÁVAZNÉ objednávky. Tento zájezd si můžete objednat s odletem kdykoliv, na jakkoliv dlouhou dobu pobytu.

Tento zájezd je garantován Faktorem 100.

S Invia máte 100% jistotu, že v případě neuskutečnění zájezdu obdržíte zpět své peníze v plné výši. Nemusíte se tak bát jakýchkoliv potíží a na svou dovolenou vždy odletíte. Podrobné podmínky Faktor 100

Pořádající CK: Invia International, a.s., IČ: 05426677

Garance nejnižší ceny

Nakoupíte u nás za stejné ceny jako v cestovní kanceláři, včetně všech slev.

Zobrazit více Zobrazit méně

Oblast a mapa

Nezávazné objednání zájezdu

Shrnutí objednávky (Položky označené (*) jsou povinné)

Nevíte si s něčím rady?
Chcete objednat po telefonu?

Volejte zdarma Po-Ne 7-22 hod. 800 999 800

Krásy poloostrova Yucatán s pobytem u moře 3*, Mexiko

Číslo termínu: 175 305 578
Termín zájezdu: 15.1. - 25.1.2019 (11 dní / 9 nocí)
Doprava: Letecky
Strava Snídaně
Celková cena za osobu od: 75 963

Cestující

Nevíte si s něčím rady?
Chcete objednat po telefonu?

Volejte zdarma Po-Ne 7-22 hod. 800 999 800

Informace o cestujících

V případě tohoto zájezdu je nutné vyplnit povinně označená pole *- bez těchto údajů nelze provést rezervaci letenek.

Jméno a příjmení zadejte přesně dle cestovního dokladu
1. dospělý
2. dospělý
3. dospělý
4. dospělý
5. dospělý
6. dospělý
7. dospělý
8. dospělý
9. dospělý
10. dospělý
1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě
6. dítě
7. dítě
8. dítě
9. dítě
10. dítě

Kalkulace ceny zájezdu

Praha
Dospělý Cena Celkem
75 963 × = 0
Dvoulůžkový pokoj
Pojištění Cena Celkem
1 800 Kč / osoba × = 0
(Pojistné podmínky)
1 500 Kč / osoba × = 0
(Pojistné podmínky)
Pojištění je možné sjednat pouze současně s nákupem zájezdu.

Celková cena zájezdu Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. 0

Uplatnit dárkový certifikát

V případě zájmu budu chtít platit

Je potřeba zaplatit celou částku hned po rezervaci do několika hodin

0

Kontakty na objednatele

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622