Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Jižní IItálie s návštěvou Říma a Amalfského pobřeží (Hotel)

Itálie, Řím

Podrobnosti zájezdu

Mrzí nás to, ale v tomto termínu je zájezd již vyprodaný. Vyberte si, prosím, jiné datum.

5 dalších termínů tohoto zájezdu

Termín zájezdu: 14.11. - 18.11.2018
Délka: 4 dny / 4 noci
Doprava: Autobus
Odjezdová místa: Abertamy, Adamov, Adršpach, Albeř, Albeřice, Albrechtice v Jizerských horách, Annín,... další
Strava: Snídaně
Typ zájezdu: Poznávací

Konečná cena za osobu od: 1 699

Popis zájezdu

Oficiální popis pořadatele zájezdu

Číslo termínu: 121 441 027

 • Jižní IItálie s návštěvou Říma a Amalfského pobřeží

  Sladký život (La Dolce Vita) je světoznámý film, který proslavil především italskou metropoli Řím a jeho Fontánu di Trevi. Ale Itálie je nádherná celá. Turisté mohou vyrazit do Alp za vysokohorskou turistikou, ale zároveň lenošit na březích moří, které “italskou kozačku” lemují kolem dokola. O památkách a výtečné italské kuchyni (neapolská pizza, boloňské špagety, janovská foccacia) se netřeba ani zmiňovat. Vydejte se objevovat jih Itálie, kde mohou návštěvníci vystoupat k samotnému kráteru sopky Vesuv, pokleknout u zbytků popelem zasypaných Pompejí, obdivovat se velkoměstu Neapol nebo lenošit na Amalfském pobřeží.

 • Program zájezdu

  1. - 1. den
  Odjezd z ČR:

  Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

  2. - 2. den
  Antický Řím:

  V ranních hodinách přijedete do Říma, kde začnete prohlídkou v ministátu Vatikán. V rámci osobního volna budete mít čas k návštěvě baziliky sv. Petra. Můžete vystoupat i na Michelangelovu kopuli, odkud je nádherný výhled po okolí Tibery.

  Poté se vydáte po stopách antiky, renesance i baroka – uvidíte náměstí Navona, Pantheon, Fontánu di Trevi aj. V rámci individuálního programu můžete navštívit i Španělské schody (zde možnost občerstvení a nákupů). Na závěr spatříte Koloseum, v jehož blízkosti leží Forum Romanum. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

  3. - 3. den
  Výstup na Vesuv a krásná Neapol:

  Po snídani přejedete autobusem k sopce Vesuv, kde vás čeká pěší výstup ke kráteru sopky do výšky 1 270 metrů. Odsud jsou překrásné výhledy na celý Neapolský záliv. Odpoledne následuje prohlídka Pompejí - antického města zasypaného popelem v roce 79 n. l. po výbuchu Vesuvu. Prohlédnete si jedinečný archeologický areál zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Například uvidíte Venušin, Jupiterův či Apollonův chrám, Stabijské lázně, Velké a Malé divadlo, proslulé fresky v domě s pozlacenými amorky, domě Vettiů, Faunově domě, domě kytaristy nebo tragického básníka.

  V odpoledních hodinách zamíříte do Neapole, kde proběhne prohlídka města s průvodcem a poté klidné posezení u výtečné místní pizzy a vína. Večer návrat na hotel.

  4. - 4. den
  Na Amalfském pobřeží:

  Po snídani odjezd do blízkosti Sorrenta, kde se vydáte pronajatými autobusy na Amalfské pobřeží. Tady strávíte celý zbytek dne. Určitě navštívíte hlavní město tohoto pobřeží Amalfi. Po prohlídce můžete zbytek dne trávit na krásných slunečných březích Tyrhénského moře.

  Až si dostatečně odpočinete, zamíříte ve večerních hodinách zpět do ČR.

  5. - 5. den
  Návrat do ČR:

  V odpoledních hodinách návrat zpět do ČR.

 • Cena zahrnuje:

  2x ubytování v hotelu****, 2x snídaně, Doprava autobusem, Vjezdy a poplatky v Neapolském zálivu (300 Kč nebo 12€ / osoba), Služby průvodce, Zákonné pojištění CK proti úpadku
 • Cena nezahrnuje:

  Pobytová taxa včetně parkovného - 5 € /os./noc (celkem: 10€), Vstupy v rámci programu, Výlet na Amalfské pobřeží (30 - 40 €)

Pořádající CK: METAL-FRUT, spol. s r.o., IČ: 46904280

Garance nejnižší ceny

Nakoupíte u nás za stejné ceny jako v cestovní kanceláři, včetně všech slev.

Zobrazit více Zobrazit méně

Oblast a mapa: Řím, Itálie

Počasí

Nejlepší doba pro dovolenou

Dobrá Nejlepší

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Podnebí

Itálie leží v subtropickém středozemním pásu, přesto je podnebí Itálie zejména díky výškovým rozdílům různorodé. Poněkud chladnější je oblast Pádské nížiny a Alp. Setkáme se zde s velkými teplotními výkyvy mezi dnem a nocí. Jinak nás čekají teplá suchá léta a mírné zimy bohaté na srážky. V dubnu se teploty pohybují kolem 18°C, v červenci vyšplhají až na teploty okolo 30°C. Průměrná teplota vody v letních měsících je 25°C. Je větší pravděpodobnost, že zahlédneme sluneční svit než stinné mráčky.

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622