Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

BBB - bus, bed, breakfast - Řím - Vatikán

Itálie, Řím

Vložit do schránky

Podrobnosti zájezdu

Termín zájezdu: 5.12. - 9.12.2018
Délka: 5 dní (Středa - Neděle)
Doprava: Autobus
Odjezdová místa: Břeclav, Brno, Hodonín, Humpolec, Hustopeče, Jihlava, Pohořelice, Praha, Strážnice,... další
Strava: Bez stravy
Typ zájezdu: Poznávací

Konečná cena za osobu od: Spočítat cenu pro skupinu 2 870

Objednat nezávazně

226 000 622

Konečná cena za osobu od: 2 870

Popis zájezdu

Oficiální popis pořadatele zájezdu

Číslo termínu: 168 650 629

 • BBB - bus, bed, breakfast - Řím a Vatikán - nový typ zájezdu

  Další z kolekce zájezdů BBB systému je určený pro ty, kteří si chtějí a umí zorganizovat svůj čas i o dovolené. Anebo pro ty, kteří jsou neradi příliš organizováni. Cestovní kancelář Vám umožní podílet se na programu, který si sami zvolíte. Řím je natolik rozmanitý, že vlastní program je zcela jistě jednou z možností jak poznat to co sami poznat toužíme. Někdo očekává, že pozná Řím jako kolébku křesťanství a někdo jej chce poznat jako Řím antický. Průvodce bude připraven Vám poradit a poskytnout informace po celou dobu zájezdu. Tento zájezd si dává za cíl umožnit Vám poznání, jaké si zvolíte. A jaké to poznání bude, záleží nejen na Římu jako městě, ale také na Vás.

 • 1. den:

  - odjezd v odpoledních hodinách (Praha v 10.00, Jihlava 11.30, Brno 12.50, Znojmo 14.50) noční tranzit přes Rakousko, Venezii, Padovu a Florencii do Říma.

 • 2. den:

  - před Římem se v autobuse občerstvíme. Stevard/ka – průvodkyně na palubě autobusu Vás nejen probudí, ale připraví Vám také občerstvení. A od této chvíle již můžeme být aktivní ve výběru dalšího programu. Po cestě do Říma se dovíme mnoho zajímavostí z Říma a určitě nám pomohou i typy na sestavení individuálního programu. Autobus nás zaveze do těsné blízkosti Vatikánu. Zde mohou vystoupit Ti, kteří začnou s prohlídkou tohoto mimistátu. Ti, kteří se rozhodnou pro poznání centra Říma nebo Antického Říma mohou vystoupit na stanici metra Laurentina odkud je dělí od cíle jen minuty cesty metrem (pro letní termíny s ubytováním v kempu na pobřeží je možnost pokračovat autobusem až na pobřeží Ostie, kde lze strávit den koupáním a lenošením na pláži). Na večer se sejdeme v Římě na dohodnutém místě a průvodce se s námi vydá na cestu do místa ubytování. Na stanici příměstského metra je bude čekat autobus (stejně jako na ty co stráví den na ostijských plážích). Společná cesta bude mít význam i pro další již samostatné cestování do místa ubytování. Ubytování je v mobil-homech v campu na pobřeží Ostie nebo na předměstí Říma. Mobil-homy jsou vybaveny sociálním zařízením, ale především možností příjemného posezení na jejich verandách pod borovicemi. V rozsáhlém campu je restaurace a večerní diskotéka. Obdobná úroveň vybavení ubytování je v mobil - homech v campu na předměstí Říma. Pro chladnější období, zejména v období od 1.10. – 30.3. ubytování může být i v hotelu – penzionu v Římě nebo okolí Říma. V tomto případě je ubytování ve třílůžkových pokojích (příplatek za dvoulůžkový pokoj 300 Kč/os./dvě noci.)

 • 3. den:

  - ráno, po snídani, se již individuálně vydáme autobusem a metrem (podle místa ubytování) do Říma a strávíme zde opět celý den. Jen na Vás bude volba programu. Antický Řím, Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Benátské nám., Trojánův sloup, fontána di Trevi, Španělské schody, náměstí Colonna, parlament, náměstí Navona. To je jen náhodný výčet toho co můžete zvolit pro tento den. V případě hezkého počasí je možné den strávit na pobřeží Ostie, kam vás autobus také zaveze a ve sjednanou dobu odpoledne nebo navečer odveze zpět na ubytování (platí v případě ubytování na pobřeží Ostie) Ubytování je na stejném místě.

 • 4. den:

  - opět snídaně a poslední den v Římě. Stejně jako předchozí den se vypravíme do Říma a budeme si užívat. Někdo bude dohánět, co nestihl, někdo může trávit odpočinek rozjímáním v církevních stavbách a někdo si udělá čas na posezení při vynikající italské zmrzlině. Květinové náměstí, kde byl upálen Giordano Bruno, kostel Panny Marie nad Minervou, kde se nachází Michelangelo, to jsou jen mnohé z dalších typů. Navečer (cca v 18.00) se sejdeme u autobusu na smluveném místě a vydáme se na cestu zpět. Následuje noční tranzit po stejné trase do ČR.

 • 5. den:

  - příjezd do ČR v dopoledních hodinách (Znojmo cca 10.00, Brna cca 11.40, Jihlava cca 13.00, Praha cca 14.30).

 • Cena zahrnuje:

  - dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS) - služby stevarda/ky - průvodce - 2x ubytování v třílůžkových a čtyřlůžkových mobil - homech (dvoulůžkový mobil-home za příplatek 500,- Kč/os./2 noci, jednolůžkový mobil-home za příplatek 1 300,-/os./2 noci) - 1x ranní občerstvení v busu vč. teplého nápoje - obsluha teplými nápoji v průběhu cesty (studené nápoje – slazená a neslazená mattoni + pivo za úhradu) - pojištění CK pro případ úpadku

 • Cena nezahrnuje:

  - povinný příplatek za snídani v campu 340,-/os., 2 snídaně - povinný příplatek za pobytovou taxu ve výši 180,- Kč/os. - pojištění léčebných výloh 200,-/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 250,- /os. Informace o cenách vstupů: vstupné do kopule chrámu Sv. Petra cca 8 EUR, výtahem 10 EUR, Koloseum - Forum Romanum cca 12 EUR, vstupné do Vatikánských muzeí cca 17 EUR, cca 12 EUR na jízdu metrem.

 • Poznámka:

  Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

 • Slevy:

  - 2 990,- Kč (cena bez ubytování) - doprava + 1x ranní občerstvení v busu + služby stewarda

 • Nástupní místa:

  Praha, Humpolec, Jihlava, Brno, Pohořelice, Uherské Hradiště, Veselí nad Moravou, Strážnice, Hodonín, Břeclav, Hustopeče, Znojmo Doprava autokarem - odjezdová místa Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Tento zájezd je garantován Faktorem 100.

S Invia máte 100% jistotu, že v případě neuskutečnění zájezdu obdržíte zpět své peníze v plné výši. Nemusíte se tak bát jakýchkoliv potíží a na svou dovolenou vždy odletíte. Podrobné podmínky Faktor 100

Pořádající CK: ABC-Tours spol. s r.o., IČ: 60701986

Garance nejnižší ceny

Nakoupíte u nás za stejné ceny jako v cestovní kanceláři, včetně všech slev.

Zobrazit více Zobrazit méně

Oblast a mapa: Řím, Itálie

Počasí

Nejlepší doba pro dovolenou

Dobrá Nejlepší

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Podnebí

Itálie leží v subtropickém středozemním pásu, přesto je podnebí Itálie zejména díky výškovým rozdílům různorodé. Poněkud chladnější je oblast Pádské nížiny a Alp. Setkáme se zde s velkými teplotními výkyvy mezi dnem a nocí. Jinak nás čekají teplá suchá léta a mírné zimy bohaté na srážky. V dubnu se teploty pohybují kolem 18°C, v červenci vyšplhají až na teploty okolo 30°C. Průměrná teplota vody v letních měsících je 25°C. Je větší pravděpodobnost, že zahlédneme sluneční svit než stinné mráčky.

Nezávazné objednání zájezdu

Shrnutí objednávky (Položky označené (*) jsou povinné)

Nevíte si s něčím rady?
Chcete objednat po telefonu?

Volejte zdarma Po-Ne 7-22 hod. 800 999 800

BBB-bus,bed,breakfast - Řím a Vatikán, BBB - bus, bed, breakfast - Řím - Vatikán, Itálie, Řím

Číslo termínu: 168 650 629
Termín zájezdu: 5.12. - 9.12.2018 (5 dní)
Doprava: Autobus
Strava Bez stravy
Celková cena za osobu od: 2 870

Kalkulace ceny zájezdu

Dospělý Cena Celkem
2 690 × = 0
ve třílůžkovém/čtyřlůžkovém mobilhomu
3 190 × = 0
ve dvoulůžkovém mobilhomu
3 990 × = 0
v jednolůžkovém mobilhomu
Příplatky Cena Celkem
180 × = 0
pobytová taxa
340 × = 0
snídaně v campu
Pojištění Cena Celkem
250 Kč / osoba × = 0
(Pojistné podmínky)
150 Kč / osoba × = 0
(Pojistné podmínky)
Pojištění je možné sjednat pouze současně s nákupem zájezdu.

Celková cena zájezdu Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. 0

Uplatnit dárkový certifikát

V případě zájmu budu chtít platit

Je potřeba zaplatit celou částku hned po rezervaci do několika hodin

0

Kontakty na objednatele

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622