Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Tibet - Nepál - Mystický Kailás i království Guge

Čína, Nepál, Tibet

Vložit do schránky

Podrobnosti zájezdu

Termín zájezdu: 3.8. - 25.8.2019
Délka: 23 dní (Sobota - Neděle)
Doprava: Letecky
Odletová místa: Praha
Strava: Dle programu
Typ zájezdu: Poznávací

Konečná cena za osobu od: Spočítat cenu pro skupinu 94 600

Nezávazně objednat 1 klikem

226 000 622

Konečná cena za osobu od: 94 600

Popis zájezdu

Oficiální popis pořadatele zájezdu

Číslo termínu: 157 967 772

 • Popis

  Trek kolem "ledového klenotu", nejposvátnější hory pro čtyři světová náboženství

 • Doplňující informace

  Město bohů Lhasa. Nejvýše položená silnice světa Friendship Highway. Mystický Kailás je nejdůležitější horou pro světová náboženství. Třídenní trek kolem posvátné hory. Zářivě modré jezero Manasarovar. Tajemné království Guge, hliněná architektura. Bönistické kořeny říše Žamžung. Mystický západní Tibet. Nekonečné divoké prostory, pouště i polopouště. Základní tábor Everestu. Starobylé chrámy Káthmándú a kultura utvářená splýváním buddhismu a hinduismu. " Zájezd určený milovníkům historie, památek a místních zvyků a tradic. Nabízíme bohaté zkušenosti z uvedené destinace. Zážitek z vykonání kory, třídenního treku kolem mystické hory Kailás nemá srovnání. Pocit štěstí, pokory a obdivu k místním lidem zůstane v každém z nás. Během programu bude také dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak z kulturního a náboženského bohatství a tradičního života místních obyvatel.

 • Program zájezdu

  1. - 2. den

  Letecky do ČÍNY. Přílet do Pekingu. Krátké seznámení s"hlavním městem.

  3. den

  Letecky do TIBETU na letiště Gonkar. Cesta do města „bohů“ Lhasy. Chrám Jokhang s drahokamy zdobeným Buddhou nás přeladí na neopakovatelnou atmosféru starobylého Tibetu. Posvátná kora s „plazivou chůzí“ prostrací. Projdeme posvátný poutní okruh Barkhor. Rozmanitá tibetská kuchyně. Podmanivý západ slunce nad střechami starého města. Nocleh v srdci starého města."

  4. den

  Výstup k Potale, sídlu dalajlámů. Klenotnice náboženských a řemeslných skvostů. Klášter Sera a meditující mniši. Chrám orákula, věštce budoucnosti. Tepající živá tržnice. Letní sídlo dalajlámů Norbulinka, odkud musel utéct 14. Dalajláma do exilu. Nocleh ve"Lhase.

  5. den

  Drepung - četné gompy, klášterní kuchyně. Stihneme i aklimatizační výjezd do kláštera Ganden, hlavního sídla školy Gelugpa tzv. „žlutých čepic“ tibetského buddhismu. Obrovská otevřená náruč klášterního komplexu. Ruční tisky modlitebních praporků a náboženských textů. Tradiční dřevořezby. Nocleh ve"Lhase.

  6. den

  Pronajatým vozem přes vysokohorské průsmyky putování po vyhlášené Fiendship Highway. Posvátné jezero Štírů Jamdrok Tso s nebesky modrou vodou. Starobylé městečko Gyantse, snad nejkrásnější v Tibetu – působivý klášter Pelkor.

  7. den

  Tradiční tibetská čtvrť a klášter Pelkor Chöde. Majestátní pevnost vysoko na skaliskách. Mohutná stúpa Kumbujm s nepřeberným počtem bohů lamaistického pantheonu. Odpolední cesta do Shigatse, druhého největšího města Tibetu. Rozsáhlé tržiště plné tibetských artefaktů.

  8. den

  Shigatse. Vyhlášený klášter a sídlo pančenlámů, Tashi Lhunpo je obrovský klášterní komplex odlišných svatyní.

  9. - 10. den

  Velká výprava tibetskou náhorní plošinou k posvátné hoře Kailás. Saga je neobvyklým místem odlišných civilizací. Stylové tibetské jídelny. Střecha světa je plná zajímavých míst." Fotogenické výhledy na písečné duny. Centrum poutníků Darchen s"výhledy na magickou horu.

  11. - 13. den

  Třídenní poutní okruh KORA kolem nejposvátnější hory světa Kailás. Kora symbolizuje cestu životem, smrtí i bardo, stav mezi smrtí a novým životem znovuzrození. Klášter Diraphug ve výšce 5 050 m. Další den výstup do nejvyššího sedla Dolma-La (5 630 m) magického okruhu. Klášter Dzutulpuk (4 835 m) - další mystická lokalita pobytu Padmasambhavy. Tajemné jeskyně Guru Rinpočeho. Poslední den přes planinu Barkha dotočíme okruh finálně až do Darchenu. Výhledy na sedmitisícovou Nanda Devi. Tisíce posvátných kamenů s"rytinami a stovky zvířecích reliktů, jezerní výjevy i příjemně horká voda termálů v Tirthapori. Podle legendy i sám Padmasambhava si zde dopřál koupel.

  14. den

  Velká cesta do západního Tibetu. Izolovaným územím údolí Satladž ke skalním chrámům bönismu Gurungam. Odlehlý Kjunklung je prvotním místem bönismu a sídlo slavné říše Žamžung. Odlišné stavby čortenů a stúp. V"komplexu skalního města zde žilo 10"000 lidí. Travertinové termály evokují Pamukkale. První stromy hliněného království po dlouhé horské polopoušti v"přívětivé oáze Zanda.

  15. den

  Království Guge je cestovatelská i duchovní lahůdka hliněných paláců architektury zastaveného času. Prohlídka Tholingu s"kláštery, freskami a odlišnými stavbami. „Hliněný les“ evokující Grand Canyon. Unikátní výtvory řeky Satladž, nekonečné jeskynní výtvory. Královský Tsaparang, Letní i Zimní palác, působivé fresky. Tajemné jeskyně. Specifická kuchyně s variantami jačího masa.

  16. den

  Fascinující syrovou krajinou až k"mystické vodní ploše Manasarovar (4"558 m). Nejposvátnější jezero Tibetu. Koupel v"průzračné vodě přináší očistu duše a těla odvážným i zvídavým… Významné chrámy poutníků. Chiu" Gompa – úchvatný klášter snad s"nejkrásnějšími pohledy na horu hor.

  17. - 18. den

  Cesta na východ do Saga. Odlišný střední Tibet a blízkost osmitisícovky Shisha Pangma. Nejvýše položený klášter světa Rongbuk a tajemná ženská gompa. Příjemné termály u Tingri. Základní tábor Everestu s"obřím ledovcem.

  19. den

  Dobrodružné putování "na nepálské hranice s výhledem na další majestátné osmitisícové vrcholy. Jediná osmitisícovka ležící zcela v"Tibetu - Shisha Pangma.

  20. den

  Sjezd z náhorní tibetské planiny do zeleného NEPÁLU s banánovníky a mandarinkami. Překonáme přes 2 000 výškových metrů. Působivé vodopády. Dojezd do starobylého údolí Káthmándú. Buddhismus vystřídá hinduismus. Ubytujeme se v srdci Thamelu. Buddhistický opičí chrám Svajambhúnáth.

  21. den

  Možnost ranního vyhlídkového letu nad Himálajem. Káthmándú. Náměstí Durbar, palác panenské bohyně Kumárí, náměstí s chrámy a névárskou dřevořezbou. Legendární Freak Street. Největší stúpa světa Boudhanáth s tibetskou majoritou.

  22. den

  Poslední nákupy a rozloučení s"Nepálem. Gháty v Pashupatináth na řece Bagmátí, svatí muži, poutní místo, nejsvětější místo nepálských hinduistů. Silný zážitek, na který se nezapomíná. Odpolední odlet z"Káthmándú.

  23. den

  Letecký návrat domů.

 • Cena zahrnuje:

  Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Ubytování ve městech 12x v hotelech, na ostatních místech 6x ve vícelůžkových ubytovnách, na treku 2x v klášterech. Kompletní doprava pronajatými vozidly. Vstupní permity do Tibetu. Český průvodce. Místní průvodci podle potřeb. Cestovní pojištění.
 • Cena nezahrnuje:

  Vstupní vízum do Nepálu 25 USD, do Číny 2 050 Kč, vstupní e-vízum do Indie 2 250 Kč před odletem (v závislosti na leteckém spojení)."" Stravování. Vstupy do památek. Spropitné. Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku. Příplatek za jednolůžkový pokoj 8"200 Kč. Fakultativní výlety Vyhlídkový let nad Everestem: 207 USD

Tento zájezd je garantován Faktorem 100.

S Invia máte 100% jistotu, že v případě neuskutečnění zájezdu obdržíte zpět své peníze v plné výši. Nemusíte se tak bát jakýchkoliv potíží a na svou dovolenou vždy odletíte. Podrobné podmínky Faktor 100

Pořádající CK: LIVINGSTONE s.r.o., IČ: 26248051

Garance nejnižší ceny

Nakoupíte u nás za stejné ceny jako v cestovní kanceláři, včetně všech slev.

Zobrazit více Zobrazit méně

Oblast a mapa

Nezávazné objednání zájezdu

Shrnutí objednávky (Položky označené (*) jsou povinné)

Nevíte si s něčím rady?
Chcete objednat po telefonu?

Volejte zdarma Po-Ne 7-22 hod. 800 999 800

Tibet - Nepál - Mystický Kailás i království Guge, Čína, Nepál, Tibet

Číslo termínu: 157 967 772
Termín zájezdu: 3.8. - 25.8.2019 (23 dní)
Doprava: Letecky
Strava Dle programu
Celková cena za osobu od: 94 600

Cestující

Nevíte si s něčím rady?
Chcete objednat po telefonu?

Volejte zdarma Po-Ne 7-22 hod. 800 999 800

Informace o cestujících

V případě tohoto zájezdu je nutné vyplnit povinně označená pole *- bez těchto údajů nelze provést rezervaci letenek.

Jméno a příjmení zadejte přesně dle cestovního dokladu
1. dospělý
2. dospělý
3. dospělý
4. dospělý
5. dospělý
6. dospělý
7. dospělý
8. dospělý
9. dospělý
10. dospělý
1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě
6. dítě
7. dítě
8. dítě
9. dítě
10. dítě

Kalkulace ceny zájezdu

Praha
Dospělý Cena Celkem
94 600 × = 0
Pojištění Cena Celkem
2 000 Kč / osoba × = 0
(Pojistné podmínky)
1 600 Kč / osoba × = 0
(Pojistné podmínky)
Pojištění je možné sjednat pouze současně s nákupem zájezdu.

Celková cena zájezdu Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. 0

Uplatnit dárkový certifikát

V případě zájmu budu chtít platit

Je potřeba zaplatit celou částku hned po rezervaci do několika hodin

0

Je potřeba zaplatit zálohu 0 Kč do několika hodin po rezervaci a zbytek doplatit nejpozději do 24.06.2019

0

Kontakty na objednatele

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622