Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Čína - Tibet - Nepál - Indie - Tibetské dobrodružství

Čína, Indie, Nepál, Tibet

Vložit do schránky

Podrobnosti zájezdu

Termín zájezdu: 13.4. - 3.5.2019
Délka: 21 dní (Sobota - Pátek)
Doprava: Letecky
Odletová místa: Praha
Strava: Dle programu
Typ zájezdu: Poznávací

Konečná cena za osobu od: Spočítat cenu pro skupinu 85 900

Nezávazně objednat 1 klikem

226 000 622

Konečná cena za osobu od: 85 900

Popis zájezdu

Oficiální popis pořadatele zájezdu

Číslo termínu: 152 978 795

 • Popis

  Příroda, kultura, zvyky, tradice, památky, náboženství a lidé čtyř zemí

 • Doplňující informace

  Hlavní lákadla čínské metropole - náměstí Nebeského klidu, Zakázané město a Velká čínská zeď. Terakotová armáda v Xianu a posvátná hora Emei Shan v blízkosti Chengdu. Chovná stanice chráněné pandy velké. Vysoko položená tibetská Lhasa, sídlo dalajlámy Potala, kláštery Ghanden, Norbulinka a Sera. Přejezd po nejvýše položené silnici světa Friendship Highway. Výhled na nejvyšší vrchol světa Mt. Everest. Starobylé Káthmándú, spalovací gháty ve Varanásí a nezapomenutelný pomník lásky Taj Mahal v Agře. Hlavní atrakce Starého i Nového Díllí. Z navštívených zemí vám chceme ukázat maximum." " Akce je určena především cestovatelům se zájmem o historické památky, kulturu, zvyky a tradice čtyř vyhledávaných destinací jakými jsou Čína, Tibet, Nepál a Indie. Oblíbená, poznáním a zážitky nabitá skladba programu nabízí srovnání odlišných kultur, památek a náboženství. Na vyhlášené Friendship Highway nás čekají zajímavé zastávky, podíváme se do základního tábora Everestu i do Tibetu. Závěr cesty bude patřit starobylému Káthmándskému údolí a nejtradičnějším místům a památkám Indie. Možnost kratší varianty zájezdu bez návštěvy Indie.

 • Program zájezdu

  1. - 2. den

  Letecky do ČÍNY. Peking - prvotní seznámení s hlavním městem. Císařské Zakázané město založené Kublajchánem, vládní i soukromé sídlo čínských císařů dynastie Ming a Čching (UNESCO). Náměstí Nebeského klidu s"Mao-Ce-Tungovým mauzoleem (místo známého masakru z roku 1988)."Ochutnáme tradiční čínskou kachnu?

  3. den

  Nejnavštěvovanější atrakce světa - Velká čínská zeď. Vznikla na obranu proti častým mongolským nájezdům v délce šesti tisíc kilometrů kopíruje severní čínskou hranici.

  4. den

  Parkový areál Letního císařského paláce s mramorovou lodí císařovny Cch’-si. Chrám nebes, symbol Pekingu. Tradiční duchovní centrum. Nočním lehátkovým vlakem do Xianu.

  5. - 6. den

  Xian. Slavná 2 000 let stará hliněná armáda Prvního císaře - senzační objev 20. století. Husí pagoda, mohutné městské hradby. Tržiště s hady, želvami, rybami, kraby a"dalšími „lahůdkami“. Taoistický klášter Osmi nesmrtelných. Nočním lehátkovým vlakem do Chengdu, hlavního města provincie Sečuan.

  7. den

  Prohlídka Chengdu. Návštěva světoznámé chovné stanice pandy velké. Přejezd do starobylého městečka Huanglongxi, které leží na soutoku dvou řek. Buddhistický chrám Gulong Si, čajovny na nábřeží.

  8. den

  Cesta do Leshanu. Návštěva Da Fo, gigantické sochy spícího Buddhy, vytesané ve skále nad soutokem řek Dadu He a Min He. Projížďka na loďce s nejlepším výhledem na sochu. Pokračování do Emeishanu. Vyjedeme lanovkou na zlatý vrcholek posvátné hory Emei Shan (3 099 m).

  9. den

  Úchvatný rozhled z místa, které je buddhisty považováno za jedno z posvátných horstev. Východ slunce, bronzový, stříbrný a zlatý chrám, obří zlatá socha Buddhy. Návrat do Chengdu.

  10. den

  Letecky do TIBETU na letiště Gonkar. Cesta do „města bohů“ Lhasy. Ubytování v srdci staré Lhasy. Chrám Jokhang s drahokamy zdobeným Buddhou nás definitivně přeladí na neopakovatelnou atmosféru starobylého Tibetu. Posvátná kora s"prostrací - plazivou chůzí. S poutníky se projdeme po posvátném poutním okruhu Barkhor. Rozmanitá tibetská kuchyně a stylový západ slunce nad střechami starého města.

  11. den

  Lhasa. Výstup k branám sídla dalajlámů Potaly, „klenotnice náboženských, uměleckých a řemeslných skvostů“. Letní sídlo dalajlámů Norbulinka, odkud uprchl současný 14. dalajláma přes hory do indického exilu. Klášter Sera a meditující mniši. Tepající živá tržnice. Pro zájemce netradiční tibetsko - čínské taneční vystoupení.

  12. den

  Nejen aklimatizační výjezd do kláštera a vesničky Ganden, hlavního sídla školy Gelug-pa („žlutých čepic“) tibetského buddhismu. Ruční tisk modlitebních praporků a náboženských textů. Tradiční dřevořezba.

  13. den

  Ráno se vydáme přes několik pětitisícových průsmyků směrem k nepálské hranici. Jezero Jamdrok Tso. Nebesky modrá voda a loďky z jačí kůže. Městečko Gyantse, jedno z nejkrásnějších v Tibetu - stúpa Pango, klášter Palhkor.

  14. den

  Mohutná stúpa Kumbum s nepřeberným počtem bohů lamaistického pantheonu. Fantastické staré město. Majestátní pevnost vysoko na skaliskách. Dzongy, tibetské pevnosti. Odpolední cesta do Shigatse, druhého největšího města Tibetu.

  15. den

  Shigatse. Prohlídka jednoho z"nejvyhlášenějších tibetských klášterů a sídla pančenlámů, klášter Tashilunpo. Přes nejvyšší bod trasy - sedlo Gatso-La (5 220 m) do New Tingri. Zastavený čas svérázných vesniček.

  16. den

  Celodenní výlet k"Rongbuku - nejvýše položenému klášteru světa. Putování do základního tábora pod Everestem. Uvidíme Mt. Everest?

  17. den

  Přejezd směrem na tibetsko-nepálskou hranici. Cestou výhledy na další majestátní osmitisícové vrcholy, zejména nejnižší osmitisícovku Shisha Pangma.

  18. den

  Sjezd z náhorní tibetské planiny do zeleného NEPÁLU s banánovníky a mandarinkami. Překonáme přes dva tisíce výškových metrů."Dojezd do starobylého údolí Káthmándú. Buddhismus vystřídá hinduismus. Ubytujeme se v srdci Thamelu. Majestátní stúpa Svajambhúnáth s"výhledem na město.

  19. den

  Působivé dřevěné chrámy starobylého centra města. Královský palác na chrámovém náměstí Durbar Square. Atraktivní tržiště. Palác Kumárí Devi, jediné živé bohyně světa. Spalovací gháty Pashupatináth na řece Bagmátí, nejsvětější místo nepálských hinduistů. Večerní obřady u Boudhanáthu, největší tibetské stúpy mimo území Tibetu.

  20. den

  Pro zájemce fakultativní let k"Mount Everestu. Bhaktapur - historické hlavní město káthmándského údolí. Architektonický skvost, středisko řemeslné a umělecké výroby. Možnost nákupu tradičních suvenýrů – malované thanky, nože gurků či obřadní masky.

  21. den

  Přesun z Káthmándú do Gorakphuru. Vstup do INDIE. Nočním lůžkovým vlakem do Varanásí.

  22. den

  Varanásí, nejposvátnější město hinduismu. Centrum poutníků. Vishwanath. Zlatý chrám Šivy v Šivově městě. Posvátné spalovací gháty. Večerní návštěva ghátů s"mystickou rituální obětí řece Ganze.

  23. den

  Východ slunce z loďky na Ganze. Očistné koupele hinduistů i svérázné pradleny. Sárnáth, místo prvního Buddhova kázání. Nočním lůžkovým vlakem do Agry.

  24. den

  Centrum mughalské říše na řece Jamuně. Údajně nejkrásnější stavba světa - Taj Mahal. „Památka neutuchající manželské lásky” z bílého mramoru, vykládaná drahokamy s barevnými odstíny. Červená pevnost. Přejezd do Díllí.

  25. den

  Prohlídka města. Nové Díllí z „mughalského červeného pískovce”. Velkorysý prezidentský palác, třída Rádžpáth, slavná India Gate. Tepající střed Connaught Place. Necháme si odborně vyčistit uši? Vyhlášená červená pevnost Red Fort. Různorodá směsice náboženství. Muslimská mešita Jama Masjid s"vyhlídkovým minaretem. Provoněné Staré Díllí s"bazary.

  26. den

  Letecký návrat domů.

 • Cena zahrnuje:

  Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Místní přelet Chengdu - Lhasa. Ubytování 19x/15x v"hotýlcích, 1x v"Tibetu v"místních vybavených stanech poblíž kláštera Rongbuk. Doprava: pronajatá vozidla, dálkové autobusy a 4x/2x lehátkový vlak, vlak z"Agry do Díllí. Projížďka na loďce v"Leshan a Varanásí. Permity do Tibetu. Český průvodce. Místní průvodce dle potřeby. Cestovní pojištění.
 • Cena nezahrnuje:

  Vstupní vízum do Číny 2 050 Kč před odletem, do Nepálu 25 USD na hranicích, vízum do Indie 2 870 Kč. Stravování. Vstupy do památek. Spropitné. Příplatek za jednolůžkový pokoj 10 200 Kč (26 dní) / 9 000 Kč (21 dní). Fakultativní výlety Vyhlídkový let nad Everestem: 207 USD

Tento zájezd je garantován Faktorem 100.

S Invia máte 100% jistotu, že v případě neuskutečnění zájezdu obdržíte zpět své peníze v plné výši. Nemusíte se tak bát jakýchkoliv potíží a na svou dovolenou vždy odletíte. Podrobné podmínky Faktor 100

Pořádající CK: LIVINGSTONE s.r.o., IČ: 26248051

Garance nejnižší ceny

Nakoupíte u nás za stejné ceny jako v cestovní kanceláři, včetně všech slev.

Zobrazit více Zobrazit méně

Oblast a mapa

Nezávazné objednání zájezdu

Shrnutí objednávky (Položky označené (*) jsou povinné)

Čína - Tibet - Nepál - Indie - Tibetské dobrodružství, Čína, Indie, Nepál, Tibet

Za 6 000 Kč navíc

Prodlužte si dovolenou o 5 dní!

Chci delší dovolenou

Číslo termínu: 152 978 795
Termín zájezdu: 13.4. - 3.5.2019 (21 dní)
Doprava: Letecky
Strava Dle programu
Celková cena za osobu od: 85 900

Cestující

Informace o cestujících

V případě tohoto zájezdu je nutné vyplnit povinně označená pole *- bez těchto údajů nelze provést rezervaci letenek.

Jméno a příjmení zadejte přesně dle cestovního dokladu
1. dospělý
2. dospělý
3. dospělý
4. dospělý
5. dospělý
6. dospělý
7. dospělý
8. dospělý
9. dospělý
10. dospělý
1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě
6. dítě
7. dítě
8. dítě
9. dítě
10. dítě

Kalkulace ceny zájezdu

Praha
Dospělý Cena Celkem
85 900 × = 0
Pojištění Cena Celkem
2 000 Kč / osoba × = 0
(Pojistné podmínky)
1 600 Kč / osoba × = 0
(Pojistné podmínky)
Pojištění je možné sjednat pouze současně s nákupem zájezdu.

Celková cena zájezdu Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. 0

Uplatnit dárkový certifikát

V případě zájmu budu chtít platit

Je potřeba zaplatit celou částku hned po rezervaci do několika hodin

0

Je potřeba zaplatit zálohu 0 Kč do několika hodin po rezervaci a zbytek doplatit nejpozději do 04.03.2019

0

Kontakty na objednatele

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622