Japonsko dovolená a zájezdy

Japonsko nabízí bohatou historii a architekturu šintoistických či buddhistických chrámů a zároveň velkoměsta s technickými výdobytky. K útěku před moderními technologiemi poslouží harmonické tradiční zahrady i rozkvetlé parky. Samostatnou kapitolu v cestování tvoří gastronomie. Pochutnejte si na nudlové polévce ramen nebo sushi, které jsou zde na každém kroku.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Hrad Himedži

Hrad Himedži

Hrad Himedži se nachází ve stejnojmenném japonském městě. Jedná se o jednu z nejzachovalejších staveb japonského středověku. Roku 1993 byl díky své výjimečnosti zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Byl postaven na konci 13. století. Hrad dostal díky zářivě bílému exteriéru přezdívku pevnost bílé volavky. Představuje vrcholnou podobu samurajského hradu. Dějiny hradu sahají do roku 1333, kdy byla na strategickém vrchu v Himedži vztyčena pevnost. Roku 1467 přibyly k pevnosti další dva parkány, v roce 1581 byla přistavěna třípatrová věž. Na počátku 17. století se začaly kolem hradu hloubit tři hradní příkopy a byla dokončena pětipatrová středověká opevněná obytná věž hradu. Poslední větší přístavba Západního nádvoří byla dokončena roku 1618. V období od roku 1749 až do revoluce Meidži v roce 1867 obývali hrad potomci Sakaie Tadasumiho. Roku 1874 obsadil hrad desátý pěchotní regiment, v roce 1879 pak přešel pod kontrolu ministerstva války. Dominantou hradu je dnes stále pětipatrová hlavní věž stojící na kamenných, zhruba 15 metrů vysokých základech a mající 31,5 metru vysokou dřevěnou konstrukcí.Uvnitř hradu se původně nacházelo skladiště zbraní. Dnes jsou zde soustředěny exponáty přibližující život na hradě.

Hrady / zámky
Chrám Tódai-ji

Chrám Tódai-ji

Tódai-ji je významný buddhistický chrámový komplex, který byl v japonském městě Nara vybudován již v 8. století. Dominantou chrámu je obrovská stavba Daibucuden, která byla do roku 1998 největší dřevěnou stavbou na světě, a to i přes to, že současná budova Daibucudenu byla v roce 1709 po požáru přestavěna a je o 30 % menší než předchozí stavba. V interiéru Daibucudenu se nachází obrovská socha Buddhy Vairóčana, která je v japonštině známá jako Daibucu. Tato bronzová socha měří téměř 15 metrů a váží přibližně 500 tun. Na výrobu této gigantické sochy byla spotřebována většina japonské produkce bronzu za několik let, což málem dovedlo japonskou ekonomiku k bankrotu.K vidění je v Tódai-ji i mnoho dalších zajímavých staveb, jako například klenotnice Šósóin nebo brána Nandaimon. V minulosti zde stály také dvě 100 metrové pagody, které byly ve své době nejvyššími budovami na světě (po pyramidách).  Tyto pagody však byly zničeny při zemětřesení.

V roce 1998 byl chrám Tódai-ji zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Církevní stavby Historické stavby
Kókjo - císařský palác

Kókjo - císařský palác

Kókjo je japonský císařský palác, ležící v Tokijské čtvrti Čijoda. Roku 1868 rezignovali poslední šóguni a odevzdali veškerou moc do rukou císaře Meidži. V témže roce se přesunulo císařské sídlo z Kjóta do Tokia. Současná budova císařského paláce stojí na místě, kde stával impozantní edský hrad, hlavní sídlo japonských šógunů – v době, kdy Tokio ještě nebylo Tokiem a neslo název Edo. Původně zde stávala pevnost ze 14. století, kterou šóguni v 16. a 17. století přestavěli tak, že se ve své době dokonce jednalo o vůbec největší hrad na světě. Během druhé světové války byl hrad zcela zničen spojeneckými bombardéry, ale do roku 1968 byl znovu vystavěn v původním stylu. Jedinou stavbou, která se dochovala z původního paláce, je most Nidžúbaši. Domov současného císaře je tedy sice postaven v tradičním stylu, ale ve skutečnosti se jedná o moderní stavbu postavenou z železobetonu v roce 1968. Budova není přístupná veřejnosti. Návštěvníci si mohou prohlédnout pouze pečlivě udržované císařské zahrady. 


Historické stavby
Svatyně Fushimi Inari-taisha

Svatyně Fushimi Inari-taisha

Fushimi Inari-taisha je hlavní svatyně šintoistického chrámu Inar,i zasvěceného stejnojmennému božstvu, které je na území Japonska vnímáno jako symbol obchodu. Dominantu svatyně tvoří přes 10 tisíc bran Torii, kterými můžete projít až na vrchol posvátné hory. Nejstarší stavby v komplexu stojí déle než 1 300 let. Svatyně byla založena v roce 711 na kopci Inariyama v západním Kjótu, odkud byla na žádost mnicha Kukaie v roce 816 přestěhována na posvátnou horu Inari v centru Kjóta. Od samého počátku byla posvátná hora Inari patronem obchodníků, rýže a hospodářství, později ji pojali za symbol také zbrojíři a válečníci. Brány Torii většinou darovali do sbírky svatyně japonští obchodníci, jako poděkování za výnosné obchodování. Do svatyně se vstupuje hlavní branou vyvedené ve stylu Rómon, po které následuje hlavní svatyně japonsky zvaná Go-honden. K vnitřnímu chrámu Okumiya vede cesta lemovaá tisíci Torii. Posvátná hora Inari je protkána stezkami vedoucími k několika menším svatyním, jež můžete v rámci prohlídky objevovat. 



Církevní stavby Historické stavby

Nejlépe hodnocené hotely v Japonsku

Japonsko náleží mezi nejvlivnější destinace současného turismu. Je to země s barvitou historií, kouzelný domov samurajů, a přitom moderní svět jedenadvacátého století a elektronická velmoc s nejúžasnějšími technologiemi. Poznejte krásu japonských zahrad, obdivujte architekturu starobylých chrámů, navštivte muzea, dovádějte v zábavním parku Universal Studios v Ósace a užijte si nákupy v Tokiu.

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 296

Mapa Japonska

Počasí v Japonsku

Pro Japonsko jsou typické méně chladné a suché zimy. Sněhové srážky se drží převážně na západním pobřeží a na severu země. Letní a podzimní období přináší déšť i tajfuny. Na jihu panují teplá léta, přičemž nejteplejším měsícem bývá srpen s průměrnými teplotami kolem 27 °C. Nejstudenější měsíc představuje leden, kdy teploty klesají ke 4 °C.

Cestovatelský magazín